Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimit +Europian

Meta: total 1000 / total_found 24385 / time 0.018 / keyword[0] bashkimit / docs[0] 60297 / hits[0] 83693 / keyword[1] europian / docs[1] 75063 / hits[1] 146285 /
No Pic available
  • 2017-06-27

Eurodeputetja italiane tregon pse pati pjesmarrje të ulët në zgjedhje

“Për Shqipërinë ka qënë një ditë demokracie, që u zhvillua në një klimë pozitive në krahasim me çka ndodhte në të kaluarën”. Kështu ka deklaruar për agjensinë italiane të informacionit Ansa, eurodeputetja Elly Schlein, zëvëndës kryetarja e delegacionit të PE

Ambasadorja Vlahutin ndjek numërimin nga KZAZ e Himarës
  • 2017-06-26

Ambasadorja Vlahutin ndjek numërimin nga KZAZ e Himarës

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin ka ndjekur procesin e numërimit nga KZAZ e Himarës.  Siç shihet në foto, Vlahutin shihet e qetë teksa ndjek nga afër numërimin bashkë me vëzhguesit ndërkombëtarë. /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Ora

No Pic available
  • 2017-06-25

Zgjedhjet do të monitorohen nga 5351 vëzhgues vendas dhe të huaj

Zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit janë të nëntat që mbahen në historine e demokracisë shqiptare që pas rrëzimit të diktaturës në 1991. Për keto zgjedhje do të angazhohen më shumë se 40 mije komisionerë të caktuar nga 5 partitë kryesore, PS, PD, LSI, PR dhe PDIU. Trupes se kom

No Pic available
  • 2017-06-25

Mediat e huaja: Shqipëria voton, një test i rëndësishëm drejt BE-së

Një test i rëndësishëm drejt rrugës europiane! Kështu i konsiderojnë mediat prestigjioze ndërkombëtare zgjedhjet parlamentare që po zhvillohen në Shqipëri. Me prezencën e vëzhguesve, për agjensinë e lajmeve Reuters këto zgjedhje do të jenë gjithashtu një provë e besueshmërisë

No Pic available
  • 2017-06-25

Ambasadorja e BE, Vllahutin viziton disa qendra votimi

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vllahutin vizitoi disa qendra votimi në Qarkun e Elbasanit për të parë ecurinë e votimit. Vllahutin mësohet se ka qenë e pranishme në një qendër ku u raportua se shpërndaheshin para në këmbim të votës. Mësohet se Vlahutin ka kër

No Pic available
  • 2017-06-25

Nderkombëtarët na vëzhgojnë, shikoni ku ishte Donald Lu dhe Vlahutin

Zgjedhjet e 25 qershorit kanë qenë në fokus edhe të trupit diplomatik të akredituar në Tiranë. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara dhe ajo e Bashkimit Europian të cilët veç vëzhguesve të tyre, kanë dalë edhe vetë në terren për të parë nga afër ecurinë e zgjedhjeve. Ambasadori am

No Pic available
  • 2017-06-25

Mediat ndërkombëtare jehonë zgjedhjeve në Shqipëri

Zgjedhjet parlamentare që mbahen sot në Shqipëri kanë qenë gjatë gjithë ditës në fokus të mediave ndërkombëtare. Agjensitë prestigjioze Reuters, Associated Press dhe Al Jazeera i kanë kushtuar artikuj rëndësisë që këto zgjedhje kanë për Shqipërinë në rrugën e saj drejt Bashk