Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimit +Evropian

Meta: total 1000 / total_found 30873 / time 0.023 / keyword[0] bashkimit / docs[0] 60297 / hits[0] 83693 / keyword[1] evropian / docs[1] 85891 / hits[1] 168459 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Prestigjiozja spanjolle Eldiario: PS kërkon fitoren në kryeqytet, Veliaj transformoi Tiranën

Mediat spanjolle shohin socialistët si fitues të zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare në Tiranë.  Në artikullin e saj, prestigjiozja spanjolle Eldiario shkruan se e majta kërkon shumicën në kryeqytet, që nën drejtimin e kryebashkiakut Erion Veliaj ka pësuar një modernizim dhe një

No Pic available
  • 2017-06-23

Serwer: Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti mund të sjell probleme

Ndërsa zgjedhjet e 11 qershorit në Kosovë nuk pritet të nxjerrin një fitues të qartë dhe vendi është ende në pritje të rezultatit përfundimtar, një ekspert i çështjeve të Ballkanit thotë se negociatat mes koalicioneve të krijuara do të jenë jetike për formimin e një qeverie të

Brexit, May: Shtetasit BE-së nuk do të dëbohen menjëherë
  • 2017-06-23

Brexit, May: Shtetasit BE-së nuk do të dëbohen menjëherë

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, ka premtuar mbrëmë se shtetasit e vendeve të Bashkimit Evropian nuk do të dëbohen menjëherë nga Britania, kur ajo të largohet nga Bashkimi Evropian, në procesin e njohur si Brexit. Kjo deklaratë e saj është pritur me kënaqësi nga liderët e BE-s

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

No Pic available
  • 2017-06-20

Zgjedhjet, Vlahutin takon kreun e KQZ-së

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri dhe zv/kryetari, Denar Biba pritën në një takim Ambasadoren e Bashkimit Evropian, zj. Romana Vlahutin. Qëllimi i takimit ishte diskutimi mbi përgatitjet për procesin zgjedhor të datës 25 qershor dhe masat që KQZ ka ndërmarrë për

No Pic available
  • 2017-06-19

Sot fillojnë negociatat për Brexit

Sot do të fillojnë negociatat në mes të zyrtarëve britanikë dhe atyre të Bashkimit Evropian për largimin e Britanisë së Madhe nga BE-ja.Sekretari për Brexit, David Davis do të përfaqësojë Britaninë në këto bisedime, të cilat vijnë gati një vit pasi britanikët tronditën botën

No Pic available
  • 2017-06-19

Nisin negociatat Brexit, Merkel: Marrëveshja në interes të të dyja palëve

Nisin zyrtarisht negociatat për largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian. Kryenegociatorët nga të dyja palët theksuan nevojën për të trajtuar me shpejtësi pasiguritë në proçes dhe nënvizuan qëndrimin e tyre konstruktiv për të arritur një marrëveshje që është e mirë