Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkin +Rrogozhin

Total: 30
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.732Z

Gjoba për plehrat, kreu i bashkisë së Rrogozhinës: e Padrejtë

Pas ndëshkimit të bashkisë së Rrogozhinës nga inspektorët e mjedisit me gjobë, si pasojë e mbetjeve urbane ka ardhur menjëherë edhe reagimi i bashkisë së këtij qyteti. Nënkryetari i bashkisë së Rrogozhinës, Izet Gre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.234Z

PDIU denoncon Po cenohet vota ne disa bashki

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, pasi ka përshëndetur fitoren e saj në Rrogozhinë, ka denoncuar parregullsi gjatë procesit të numërimit në qarqet Elbasan, Vlorë e Berat dhe ka deklaruar se në këto qarqe po preket vota e saj.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.441Z

Rrogozhine konflikti banore-Bashki per fushen e mbetjeve

Hedhja e mbeturinave në një territor të caktuar për bashkinë Rrogozhinë mbetet një problem i pazgjidhur. Mes banorëve të lagjes Shima dhe bashkisë prej një muaji ka nisur konflikti. Me vendim të këshillit bashkiak në muajin prill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:17.969Z

Rrogozhine pronari padit policine

Një banor i Rrogozhinës ka paditur policinë bashkiake për ushtrim dhune. Skënder Gjumasi është pronar i një lokali në këtë qytet dhe tregon se ka hyrë në konflikt me bashkinë për shkak të këtyre bimëve që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.762Z

PDIU-ja fiton të gjitha bashkitë ku kandidoi

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet, ka arritur një rezultat spektakolar në këto zgjedhje, duke arritur të fitojë në të gjitha bashkitë që mori si zona të lira nga koalicioni i majtë i ASHE-së.Partia që drejtohet nga Shp&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.093Z

Republikanet camet e legalistet prezantojne kandidatet

Fatmir Mediu vijoi fushatën në Fushë Krujë, në mbështetje të kandidatit të “Aleancës për qytetarin”, Bilal Stafuka. Ai shprehu besim se duke votuar Stafukën dhe kandidatët republikanë për këshilltarë, qytetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.095Z

Fushata e 8 Majit prezantohen kandidatet e djathte

Kryetarja e parlamentit, njëkohësisht nënkryetare e Partisë Demokratike Jozefina Topalli ka prezantuar kandidatin për kryetar bashkie në Orikum, Arben Suloj, i cili është nga rradhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Topalli ka kërkuar vo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama