Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkin +Shkodr

Total: 151
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.034Z

Shirat, kthehen përmbytjet në qytetin e Shkodrës

Të jetosh nën ujë për shkodranët tashmë është refren i çdo vjeshte, që vazhdon deri në verë. Dy ditët e fundit me reshje, kanë mjaftuar që lagjet e Shkodrës të përmbyten. Banorët e lagjeve "Draçin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.842Z

Shkoder/ Qeveria vendos shpronesimin e prones private qe preket nga rikonstruksioni i bulevardit

 Qeveria mori sot vendimin për shpronësimin për interes publik, të pronarëve të pasurive të paluajtshme, pronë private, që preken nga rikonstruksioni i bulevardit “Skënderbej”, në bashkinë e Shkodrës. Në vendimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.935Z

Shkodra pushtohet nga flamujt

Atmosfera e festës së 100 vjetorit të pavarësisë ka filluar të ndjehet në qytetin e Shkodrës. Mbi 2000 flamuj kuq e zi janë vendosur nga bashkia nëpër rrugët e qytetit, por nuk kanë munguar edhe flamujt e vendosur nga vetë banor&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.362Z

Shkodër, kryetarja e PS, Keti Bazhdari jep dorëheqjen

SHKODËR- Keti Bazhdari dorëhiqet nga posti i kryetares së Partisë Socialiste për Bashkinë e Shkodrës. Vendimi është bërë publik mbrëmjen e sotme gjatë një takimi mes strukturave të selisë rozë në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.300Z

Ramazani, karvani i Bereqetit sjell mesazhe paqeje në Shkodër

N Shkodr, me rastin e muajit t Ramazanit, bashkia e qytetit zhvilloi nj veprimtari t prbashkt me Bashkin "Mehmet Pasha" t Stambollit. Prej disa ditsh, nj karvan, i quajtur "Karvani i Bereqetit" po shtit npr vendet e rajonit t Ballkanit, prfshir Shqiprin dhe Kosovn, duke prcjell m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.786Z

Shkodër, këtë vit 70 mijë turistërritje prej 30-40%, kryesisht nga BE

SHKODËR - Rritet numri i turistëve që vizitojnë qytetin e Shkodrës. Sipas drejtorit të zyrës së turizmit në bashkinë Shkodër, Gentian Mema rreth 70 mijë turistë kanë vizituar qytetin e Shkodrës nga muaji janar i këtij vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.374Z

Përmbytjet, rritet niveli i ujit në Bushat e Bërdicë

Strukturat e policis dhe ushtris vazhdojn operacionin pr evakuimin e banorv n komunat e prmbytura t Shkodrs dhe lagjet e rrezikuara t qytetit. T dhnat e fundit nga KESH dhe komisionet e emergjencs civile flasin pr rritje t nivelit t ujit n Bushat e Brdic. Ndrkoh po kryehet evakuimi i banorve n fshat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama