Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkine

Total: 5041
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.644Z

Veliaj Basha rrenoi bashkine

brbrKandidati i Partise Socialiste per Bashkine e Tiranes Erion Veliaj eshte takuar kete pasdite me banoret e njesise nr 7 ne kryeqytet Gjate fjales se tij Veliaj ka thene se ka ardhur momenti per te marre ne dore bashkine e rrenuar nga kryetari aktual Lulzim Basha Veliaj ka kerkuar qe koalicionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.528Z

Rrogozhine banoret padisin bashkine

Banorët e një lagjeje të Rrogozhinës e paditen në gjykate bashkine për të penguar kthimin e një zone pranë banesave të tyre në landfill për mbeturinat. Bashkia prej 20 ditesh nderpreu punimet sepse ne gjykaten e Durresit nisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.337Z

Gara per Bashkine e Shkodres

brbrZgjedhjet e 21 qershorit sjellin garen e vetme mes dy zonjave ate te Shkodres Voltana Ademi nga PD dhe Keti Bazhdari nga PS kerkojne te marrin bashkine me te madhe te veriut Kandidatja e opozites e shikon mbeshtetjen e shkodraneve tek puna e bere deri me tani nga bashkia e drejtuar prej shume v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.406Z

Beteja per Bashkine e Matit

brbrAdelina Farrici mesuesja e matematikes e cila u be kryetare e bashkise ne zgjedhjet e 8 majit te 2011-es kerkon tashme nje mandat te dyte ne zgjedhjet e 21 qershorit per te drejtuar Bashkine e Matit Ne kete beteje Farrici do te kete perballe ekonomistin Nezir Rizvani i perzgjedhuri i se djathtes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.280Z

Berisha kritikon bashkine e Tiranes

Kryeministri Sali Berisha gjate inagurimit te rikonstruksionit te disa shkollave ne Korce, kritikoi Bashkine e Tiranes per mungese te investimeve ne infrastrukturen shkolle.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.263Z

PD sulmon Bashkine e Tiranes

Partia Demokratike akuzon Bashkine e Tiranes per mungese te investimeve publike ne kryeqytet. Sipas perfaqesuesve te selise blu, shifrat tregojne mungese vemendjeje ndaj infrastruktures, arsimit dhe shtresave ne nevoje.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.438Z

Bashkia Kamez me Bashkine Kemalpasa te Izmirit

Bashkia e Kamzes ka nenshkruar nje marreveshje binjakezimi me Bashkine Kemalpasa ne Turqi. Ne pranine e dy kryebashkiakeve Xhelal Mziu dhe Ridvan Karakayali ky binjakezim erdhi si frut i perpjekjeve punes dhe angazhimeve te shumta qe stafet e te dyja bashkive paten dhe realizuan njera me tjetren.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama