Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkis +Erjon +Veliaj

Meta: total 405 / total_found 405 / time 0.002 / keyword[0] bashkis / docs[0] 49731 / hits[0] 101336 / keyword[1] erjon / docs[1] 11131 / hits[1] 15342 / keyword[2] veliaj / docs[2] 12979 / hits[2] 39233 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Debati për fidanishten e UBT, Rama si Veliaj: Shkolla Nënë Tereza do bëhet!

Kryeministri Edi Rama i ka shprehur mbështetjen kreut të Bashkisë Erjon Veliaj për ndërtimin e shkollës së integruar Nënë Tereza në Kodër Kamëz. Gjatë inspektimit në godinat 28 dhe 29 në QS ku ka përfunduar rikonstruksioni i tyre, Rama theksoi se ajo që është bërë për Universit

Veliaj dhe Lulzim Basha, në sitën e Spartak Ngjelës
  • 2019-02-10

Veliaj dhe Lulzim Basha, në sitën e Spartak Ngjelës

I ftuar në E Diell për promovimin e librit të tij më të ri Hakmarrja e një gruaje avokat Spartak Ngjela ndër të tjera ka shprehur dhe mendimin e tij për miqtë e programit Lalin dhe Lulin, një simbolikë për dy figurat politike, Kryetarin e Bashkisë Erjon Veliaj dhe Kryetarin e PD-së L

No Pic available
  • 2018-12-21

Veliaj e akuzon për leje ndërtimi, Tabaku: E mora në 2014, kur isha deputete

Bashkia e Tiranës akuzoi më herët deputeten Jorida Tabaku, duke thënë se kjo i ka dhënë leje ndërtimi vetes së saj. Në njoftimin e dhënë nga Bashkia, thuhej, se jo vetëm Lulzim Basha i ka dhënë vetes me firmën e tij një leje për ndërtimin e një kati të 13-të në pallatin ku ban

Raporti i Reporterëve pa Kufij, PD: Është tronditës
  • 2018-12-01

Raporti i Reporterëve pa Kufij, PD: Është tronditës

Partia Demokratike ke publikuar sot raportin e Reporterëve pa Kufij në lidhje me lirinë e medias, duke thënë se Shqipëria ndodhet në 5 vendet në botë me krim të organizuar të rrezikshëm. Deputetja Albana Vokshi, thotë se kjo është një situatë alarmante  dhe që ka ndikuar drejtpër

Kaos te Unaza e Re! Banorët djegin goma, paralizohet lëvizja e mjeteve
  • 2018-11-13

Kaos te Unaza e Re! Banorët djegin goma, paralizohet lëvizja e mjeteve

Vetëm pak orë pasi tentuan ti hyjnë në zyrë kryebashkiakut Erion Veliaj duke hapur me forcë derën e Bashkisë së Tiranës, banorët e zonës së Astirit, banesat e të cilëve pritet të shemben për ti hapur rrugë ndërtimit të aksit nga Pallati me Shigjeta deri te Sheshi Shqiponja, kanë

PIRAMIDA-BIBLIOTEKË, NJË ZGJIDHJE E PËRSOSUR
  • 2018-05-28

PIRAMIDA-BIBLIOTEKË, NJË ZGJIDHJE E PËRSOSUR

Nga: Bajram Peçi Prej disa javësh, një ndër publicistët më në zë që ka sot Shqipëria jonë, Ben Andoni, orvatet të krijojë ndjeshmëri, jo aq tek lexuesi e publiku i gjerë, se sa tek administrata e lartë shtetërore. Jep argumentet, propozon dhe këmbëngul që e ashtuquajtura Piramid

No Pic available
  • 2017-10-28

Veliaj fton ambasadat të investojnë në kënde lojërash në Tiranë

Nga një hapësirë zaptuar për parkime automjetesh, tashmë është kthyer në një kënd lojërash për fëmijët. Bashkia e Tiranës me mbështetjen e Ambasadës Çeke përfundoi punën për këndin rekreativ në sheshin “Bajram Curri” që i përket njësisë nr 7. Sipas kryetarit t