Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkis +Patos

Meta: total 282 / total_found 282 / time 0.001 / keyword[0] bashkis / docs[0] 49731 / hits[0] 101336 / keyword[1] patos / docs[1] 2925 / hits[1] 4235 /
No Pic available
  • 2018-03-09

Qeveria harron Zharrzën, nuk zbaton vendimet për dëmshpërblimet nga tërmetet

Një vit më parë, në muajt shkurt e mars 2017, një grup banorësh të fshatit Zharrëz u nisën në këmbë drejt Tiranës, duke kërkuar dëmshpërblim për banesat e dëmtuara nga lëkundjet e tokës. Qeveria në atë kohë u premtoi se do tu jepte 100 për qind të vlerës së banesës. Madje

Bankers nuk dëmshpërblen, refuzon të paguajë 900 mijë USD për Zharrëzën
  • 2017-12-20

Bankers nuk dëmshpërblen, refuzon të paguajë 900 mijë USD për Zharrëzën

Banorët e Zharrëzës vazhdojnë të sorollaten pa marrë dëmshpërblimin e plotë për shtëpitë e shkatërruara nga lëkundjet e tokës në këtë zonë. Kompania Bankers Petrolium ka refuzuar të zbatojë vendimin e Qeverisë që e detyron atë të paguajë 900 mijë dollarë për dëmshpërbl

No Pic available
  • 2017-11-03

Goditi punonjësin e policisë bashkiake, pranga 55-vjeçarit

Policia e Firit ka arrestuar një 55-vjeçar pasi akuzohet se ka goditur punonjësin e policisë bashkiake në Patos.  Në pranga u vu Kujtim Murati, 55 vjeç, banues në Patos. “Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në lagjen Naftëtari, Patos, në ambientet e Bashkisë, ka goditur pun

No Pic available
  • 2017-10-29

Bankers Petrolium pyllëzon argjinaturën e Semanit

Argjinatura e lumit Seman do shndërrohet në një barrierë naturale mes zonës industriale dhe asaj rezidenciale në Patos. Falë mbështetjes së Bankers Petrolium, nisi pyllëzimi i rreth 10 hektarëve sipërfaqe në argjinaturën e lumit. Rreth 10 hektarë sipërfaqë pranë lumit Seman do të

No Pic available
  • 2017-08-21

Brenda 24 orëve janë regjistruar 10 vatra zjarri, Problem Korça e Fieri

Në të gjithë vendin në 24 orët e fundit janë regjistruar 10 vatra zjarri. Më problematike situata duket të jetë në qarkun e Korcës dhe të Fierit. Në Korçë Emergjencat Civile bëjnë me dije se janë rindezur vatrat e zjarrit në kufirin ndarës ndërmjet njësive Lekas dhe Voskopojë.

Situata me zjarret, 8 vatra në të gjithë vendin
  • 2017-08-19

Situata me zjarret, 8 vatra në të gjithë vendin

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri. Emergjencat Civile bëjnë me dije se në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar rreth 90 punonjës zjarrfikës, 12 automjete zjarrfikëse, 100 personel nga Forcat të Armatosura të Ushtrisë, dhjetëra

No Pic available
  • 2017-08-16

Sot numërohen 7 vatra zjarri në Tiranë, Korçë, Vlorë, Shkodër dhe Fier

Rritja e temperaturave ka shtuar numrin e vatrave të zjarrit. Në të gjithë vendin sipas Emergjencave Civile rezultojnë 7 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Korcë, Vlorë, Shkodër dhe Fier. Në fshatin Sinaballaja në Rrogozhinë forcat zjarrëfikëse dhe ato të ushtrisë të mbështetur nga he