Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkis +Pogradec

Meta: total 648 / total_found 648 / time 0.002 / keyword[0] bashkis / docs[0] 49731 / hits[0] 101336 / keyword[1] pogradec / docs[1] 8836 / hits[1] 14538 /
Shuhet bashkëshortja e Mitrush Kutelit
  • 2019-03-22

Shuhet bashkëshortja e Mitrush Kutelit

Efterpi Skendi (Pasko), bashkëshortja e shkrimtarit të njohur Mitrush Kuteli është ndarë nga jeta. Gruaja që ruajti deri në fund të jetës sharmin e një bukurie të natyrshme, ku kultura përzihej me elegancën, ishte një ndër intelektualet e rralla. Gjithë jetën e saj ajo ia dedikoi p

Basha në Pogradec: Fund grushtit të shtetit, të shtunën dynduni në Tiranë
  • 2019-02-12

Basha në Pogradec: Fund grushtit të shtetit, të shtunën dynduni në Tiranë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte sot në Pogradec, ku vijoi turin e takimeve me banorët në kuadër të protestës së 16 shkurtit. Në takimet e zhvilluara me tregtarë dhe qytetarë, Basha u bëri thirrje që me 16 shkurt të dynden drejt Tiranës për të kërkuar largimin e kës

Zyrtari i Bashkisë së Pogradecit, emërime fiktive punonjësish. Lekët i fut në xhep!
  • 2018-12-18

Zyrtari i Bashkisë së Pogradecit, emërime fiktive punonjësish. Lekët i fut në xhep!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës veprimet e koordinatorit të Njësive Administrative në Pogradec, Nexhmi Torra, i cili bën emërime fiktive të punonjësve dhe lekët i fut në xhepin e tij. Në emisionin investigativ u ankua Gaqo Mile, nga Maliqi i Korçës. Ai tha se, në vitin 2014

Ekskluzive, zbardhen dokumentet e pallatit të Xhafës në Pogradec
  • 2018-12-06

Ekskluzive, zbardhen dokumentet e pallatit të Xhafës në Pogradec

Fatos Nano, dhe pse Fatmir Xhafaj e tradhëtoi, si një politikan tolerant e rikthen sërish Xhafaj në Partinë Socialiste, duke e vendosur si deputët për qytetin e Pogradecit, në vitin 2001. Angazhimi në politikë, e ndihmoi Fatmir Xhafaj që të shtonte influencën në qytetin e Pogradecit. P

No Pic available
  • 2018-11-13

Varrezat në Pogradec janë me prenotim, gjoba është 30 mijë lekë

Fiks fare denoncoi skandalin me zë e figurë në varrezat e Pogradecit, duke sjellë fakte sesi bashkëpunojnë punonjësit, të cilët kanë rrethuar vende, duke i kamufluar si varre, por që në të vërtetë janë bosh dhe u jepen atyre që paguajnë bakshish. Për të gjetur një varr, në Pogr

Pogradec, kafshë të pamatrikulluara e të pavaksinuara në tregun e Çërravës
  • 2018-10-04

Pogradec, kafshë të pamatrikulluara e të pavaksinuara në tregun e Çërravës

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes mungesën e matrikullimit dhe vaksinimit të kafshëve që tregtohen në Çërrave të Pogradecit. Tregu i ditës së enjte mblodhi tregtarë dhe blegtorë nga e gjithë zona e Pogradecit dhe Korçës, të cilët shitën lopë, viça, dele, dhi, kuaj etj.. P

Pogradec, 33-vjeçari me aftësi ndryshe: Qendra më riktheu në jetë
  • 2018-06-07

Pogradec, 33-vjeçari me aftësi ndryshe: Qendra më riktheu në jetë

Drejtoresha e qendrës komunitare në Pogradec, Anila Bebri. 25 vjet më parë askush nga familja e Klement Elmasllarit se besonte se djali i tyre i vogël do të rikthehej në jetë, pas aksidentit në moshën 7 vjeç. Rënia nga kati i tretë i apartamentit ku banonte, ishte fatale për Klementin