Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkise

Meta: total 1000 / total_found 11931 / time 0.005 / keyword[0] bashkise / docs[0] 11931 / hits[0] 21374 /
Shpërthen Erion Braçe: Lulzim, o derr i kultivuar dhe mashtrues, pse nuk punon?
  • 2019-04-07

Shpërthen Erion Braçe: Lulzim, o derr i kultivuar dhe mashtrues, pse nuk punon?

Kreu demokrat Lulzim Basha ishte në sot në Rrogozhinë dhe në Luz të Kavajës, ku zhvilloi takime me fermerë të këtyre zonave. Gjatë bashkëbisedimit me Bashën, ata iu ankuan për investimet në bujqësi, rimbursimin e TVSH-së, por edhe kanalet kulluese. Mirëpo, kjo ka sjellë edhe reagi

Është pallatexhi, sa ti vijë prokuroria, kryebashkiaku i Kavajës-Ramës: Ke frikë!
  • 2019-03-31

Është pallatexhi, sa ti vijë prokuroria, kryebashkiaku i Kavajës-Ramës: Ke frikë!

Kryeministri Edi Rama thumboi sot nga Kavaja, kryebashkiakun e këtij qyteti Isa Sakja duke e cilësuar një pallatexhi, pasi sipas tij nuk ndërton në shërbim të qytetarëve por pallate në rërë, referuar këtu bregdetit. Shefi i qeverisë e sulmoi Sakjan nga shkolla profesionale, ku investimi

No Pic available
  • 2019-03-04

Beni i Nazmijes e rrëmbeu me armë në kokë, reagon Dritan Leli: Jam (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi sot në Faceboo një denoncim të qytetarit dixhital nga Vlora, ku thuhej se kryebashkiaku Dritan Leli ishte rrëmbyer në zyrë nga një kapobandë e qytetit bregdetar, që i kishte vendosur armën në kokë. Pas postimit të Berishës ka reaguar vetë Leli p

No Pic available
  • 2019-01-23

Nga bixhozi te kullat, ja pronarët e gradaçelave që do pushtojnë Tiranën

Departamenti Antikorrupsion në Partinë Demokratike ka zbardhur sot skemën e ndërtimeve të reja që pritet të ndërtohen në zemrën e Tiranës, pranë Kullës së Sahatit. Sipas PD, të gjitha paratë që do të investohen për ndërtimin e rrokaqiejve të rinj e kanë burimin fillestar te ind

No Pic available
  • 2019-01-22

Nga bixhozi te kullat, cilët janë pronarët e gradaçelave që do pushtojnë Tiranën

Departamenti Antikorrupsion në Partinë Demokratike ka zbardhur sot skemën e ndërtimeve të reja që pritet të ndërtohen në zemrën e Tiranës, pranë Kullës së Sahatit. Sipas PD, të gjitha paratë që do të investohen për ndërtimin e rrokaqiejve të rinj e kanë burimin fillestar te ind

PD: Kryeministri lakuriq i krimit, nxjerr rezultate që nuk i prek askush
  • 2018-12-31

PD: Kryeministri lakuriq i krimit, nxjerr rezultate që nuk i prek askush

Nënkryetari i Partisë Demokratik, Edi Paloka, ka reaguar në lidhje me konferencën për shtyp të kryeministrit Edi Rama me gazetarët. Në një reagim të tij Paloka shkruan se Rama prej 5 vjetësh drejton qeverinë më të inkriminuar dhe të korruptuar të 29 viteve te fundit, por shqiptarëve

Teatri, Ndrenika-Bashës: Kam marrë besën e shqiptarit që nuk do ketë kulla
  • 2018-07-28

Teatri, Ndrenika-Bashës: Kam marrë besën e shqiptarit që nuk do ketë kulla

Aktori i njohur Robert Ndrenika i është përgjigjur kreut demokrat Lulzim Basha në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar. Nëpërmjet një postimi në Facebook, aktori thekson se ka marrë besën e shqiptarit që nuk do të ndërtohen kulla. Ai shton se nëse një gjë e tillë ndodh, vetë N