Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkit

Meta: total 1000 / total_found 5164 / time 0.002 / keyword[0] bashkit / docs[0] 5164 / hits[0] 7650 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

Shpërthen Erion Braçe: Lulzim, o derr i kultivuar dhe mashtrues, pse nuk punon?
  • 2019-04-07

Shpërthen Erion Braçe: Lulzim, o derr i kultivuar dhe mashtrues, pse nuk punon?

Kreu demokrat Lulzim Basha ishte në sot në Rrogozhinë dhe në Luz të Kavajës, ku zhvilloi takime me fermerë të këtyre zonave. Gjatë bashkëbisedimit me Bashën, ata iu ankuan për investimet në bujqësi, rimbursimin e TVSH-së, por edhe kanalet kulluese. Mirëpo, kjo ka sjellë edhe reagi

Lind agjencia e Kadastrës, Braçe  Qytetarëve: Do ta ndjek vet, sdo paguani asgjë!
  • 2019-04-06

Lind agjencia e Kadastrës, Braçe Qytetarëve: Do ta ndjek vet, sdo paguani asgjë!

Shkrirja e Hipotekave dhe ALUIZNI-t nga qeveria shqiptare ka çuar në krijimin e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, drejtor i së cilës do të jetë Artan Lame, i cili u prezantua sot nga zv/kryeministri Erion Braçe. Në fjalën e tij, Braçe theksoi se objektivi i qeverisë është zgjidhja

No Pic available
  • 2019-03-30

Karta e Studentit/ Veliaj: Tirana e ka gati! Ja 40 shërbimet që ofrohen

Bashkia e Tiranës do të jetë e para në rang vendi që do të ketë gati kartën e studentit. I pranishëm në konferencën Studime akademike mbi sjelljen njerëzore, edukim dhe shkenca sociale të Universitetit Mesdhetar, Veliaj dha lajmin e mirë se javën e ardhshme do të bëhet prezantimi i

Zgjedhjet, ish-deputeti: PS nuk e merr dot me zor PD!
  • 2019-03-27

Zgjedhjet, ish-deputeti: PS nuk e merr dot me zor PD!

Tre muaj nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, kriza politike mban të mbërthyera palët pa rrugëzgjidhje, të paktën të shpejtë. PS ka ndezur motorët për të fituar në 61 bashkitë, edhe pse për momentin nuk kanë askënd përballë. Por, a do të kenë dikë përballë? A do të jetë

Kongresi i PS, Balla: Jemi e vetmja forcë politike që mund të qeverisë vendin
  • 2019-03-23

Kongresi i PS, Balla: Jemi e vetmja forcë politike që mund të qeverisë vendin

Partia Socialiste ka nisur sot punimet e Kongresit të saj elektoral, i cili do të fokusohet tërësisht në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Fjalën hapëse e mbajti kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Ai tha se shumica e shqiptarëve ka sot bindjen se ne jemi e vetmja forcë p

Zgjedhjet lokale, mblidhet kongresi i PS-së. Zbardhet axhenda e punimeve
  • 2019-03-23

Zgjedhjet lokale, mblidhet kongresi i PS-së. Zbardhet axhenda e punimeve

Partia Socialiste po mbledh sot Kongresin që do të ketë kryesisht karakter zgjedhor, për vetë faktin që mbahet rreth 3 muaj para zgjedhjeve lokale të planifikuara. Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla do të hapë kongresin, ku marrin pjesë më shumë se 2000 delegatë, për t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama