Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkive

Total: 7766
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.790Z

Unioni i bashkive shqiptare

var fbShare url httpvizionplusalunioni-i-bashkive-shqiptaresize smallbrbrProjektet per zhvillimin e infrastruktures ne Tirane po ecin me ritme te shpejta Kryebashkiaku Erion Veliaj gjate konferences se unionit te bashkive dhe komunave shqiptare deklaroi se ne fund te dhjetorit Tirana do te kete te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.932Z

Krerët e bashkive bojkotojnë ambasadorët

Kryetarët e bashkive të Shqipërisë kanë braktisur konferencën e ambasadorëve, të zhvilluar dje paradite në kryeqendrën e Veriut, në Shkodër. Asnjë nga kryetarët e bashkive të ftuar, përveç kryetarit të Bashkisë së Shkodrës, nuk ishte i pranishëm në këtë konferencë që kisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.988Z

Zgjedhjet ne shoqaten e bashkive

brbrKryetarja e Bashkise se Shkodres Voltana Ademi eshte zgjedhur ne krye te shoqates se bashkive te Shqiperise duke zene vendin e Lulzim Bashes Pervec zgjedhjes se kryetarit shoqata e bashkive ka marre edhe nje vendim qe ka lidhje me procesin e dekriminalizimit duke sanksionuar se asnje person me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.109Z

Kompetencat e bashkive te reja

brbrEdukatoret zjarrfikeset Drejtorite Bujqesore jane te parat kompetenca qe do te kalojne nga pushtetit qendror drejt kryetareve te 61 bashkive Drejtori i Agjencise per Zbatimin e Reformes Territoriale Artan Shkembi sqaron se te gjitha ministrite po punojne per te vendosur se cilet jane sektoret qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.327Z

Berisha, bashkive: Favorizoni studentet

Kryeministri Berisha u beri dje thirrje bashkive, te respektojne detyrimet qe rrjedhin nga karta e studentit ne sherbimin e transportit. Duke verejtur se karta e studentit nuk respektohet, kryeministri Berisha theksoi se kjo eshte atribut i bashkive, por ne rast se ato nuk e respektojne kete detyrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.520Z

Rama takon krerët e bashkive socialiste

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama ka zhvilluar një takim me krerët e bashkive socialiste. Takimi u zhvillua në selinë e Partisë Socialiste. Në takimin e krryebashkiakut Rama me krerët e bashkive socialiste ka qenë i pranishëm edhe kreu i Bashkisë së Vlorës. Kryetari i Bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.184Z

Eduard Shalsi - “Berisha,hakmarrje ndaj bashkive”

Nënkryetari i grupit të PS-së, Eduard Shalsi akuzoi kryeministrin Berisha se po hakmerret politikisht ndaj bashkive që nuk drejtohen nga PD. "Sali Berisha ka zgjedhur një rrugë, të vetmen që ai di: atë të pengimit, bllokimit, atrofizimit me çdo kusht dhe vrasjes së autonomisë vendo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama