Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkmit +Europian

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] bashkmit / docs[0] 16 / hits[0] 16 / keyword[1] europian / docs[1] 77200 / hits[1] 149925 /
May i lutet BE-së: Të shtyhet Brexit më 30 qershor
  • 2019-04-05

May i lutet BE-së: Të shtyhet Brexit më 30 qershor

Afati i shtyrjes së Brexit ishte 12 Prill, por deri më tani nuk ka asnjë shenjë për një dalje të rregulluar me marrëveshje të Britanisë së Madhe nga BE. Kryeministrja britanike, Theresa May i ka kërkuar Bashkmit Europian shtyrjen e Brexit. May u lutet BE-së që të zgjasë aftin e dal

Panariti: Gjermania, kontribuese kryesore në zhvillimin e bujqësisë së Shqipërisë
  • 2014-01-19

Panariti: Gjermania, kontribuese kryesore në zhvillimin e bujqësisë së Shqipërisë

Unë i jam shumë mirënjohës qeverisë gjermane, e cila është gjendur dhe vazhdon ti gjendet gjithmonë Shqipërisë me mbështetjen e saj shumë dinamike në projektet e zhvillimit, thotë për DW, ministri Panariti. Deri më 26 janar, kryeqyteti gjerman është Meka për të gjithë ata që j

No Pic available
  • 2013-02-22

Lajcak per nacionalizmin

Lajcak per nacionalizmin E enjte 21 Shkurt 2013 2110 Mirosllav LajcakSerish kritika per qendrimet nacionaliste te kryeministrit Berisha Kete here deklarata vjen nga ministri i jashtem i Sllovakise Mirosllav Lajcak Kryediplomati Lajcak gjate nje interviste per gazeten sllovake Pravda i ka be

No Pic available
  • 2010-01-21

Pensionet private, ja skema e përfitimit

21 janari shnon hyrjen n fuqi t ligjit pr pensionet private ose vullnetare. Sipas ktij ligji krahas pensionit shtetror t gjith personat q derdhin kontribute n mnyr private pran shoqrive t administrimit q licensohen nga autoriteti i mbikqyrjes financiare mund t prfitojn nj pension t dyt. Ky ligj i pr

No Pic available
  • 2009-11-25

Formula e baraspeshës për një copëz Ballkan

Pasi Greqia iu veçua Ballkanit, sidomos me t’u futur në NATO dhe përfshirë në dymbëdhjetëshen e Bashkimit Europian, siujëdhesa jonë politike u bë më e vogël. Kur Sllovenia u integrua aq shpejt, dhe presidenti Bill Klinton gjatë vizitës në Ljubljanë, këtë shtet të bllok

No Pic available
  • 2009-03-24

Putin kërcënon bisedimet energjitike BE-Ukrainë

Moskë - Kryeministri i Rusisë, Vladimir Putin, shprehet shumë i shqetësuar lidhur me bisedimet energjitike që po zhvillohen ndërmjet Bashkmit Europian dhe Ukrainës. Putin kritikon faktin që vendi i tij, i cili është prodhuesi më i madh i gazit, nuk është ftuar në këto bisedime. Kr