Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkuara +Khalid +Al

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.799Z

Ambasadori i Emirateve të Bashkuara Arabe dorëzoi kredencialet

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni, ka pritur të martën Ambasadorin e Emirateve të Bashkuara Arabe në Ankara, Khalid Khalifa Al-Mualla, i akredituar si ambasador jo-rezident në Republikën e Kosovës. Me këtë rast, Ambasadori Al-Mualla i ka dorëzuar Ministrit kopjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.826Z

Emiratet e Bashkuara Arabe te interesuara per nje forum biznesi me Kosoven

Ministri i Zhvillimit Ekonomik Besim Beqaj priti dje ambasadorin e Emirateve te Bashkuara Arabe ne Kosove rezident ne Ankara Khalid Khalifa Al Mualla me te cilin diskutoi rreth mundesive te intensifikimit te bashkepunimit ekonomik mes dy vendeve. Sipas ministrise kosovare Al Mualla e njoftoi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.200Z

Pakistan: Pretendohet vrasja e liderit të lartë të al-Kaidës

Ushtria e Pakistanit thotë se e ka vrarë liderin e lartë të al-Kaidës, në pjesën fisnore veriperëndimore të Pakistanit, Adnan El Shukrijumah. Sipas njoftimit të ushtrisë, ky lider është vrarë sot herët në mëngjes,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.701Z

ShBA Ushtria urdheron nisjen e gjyqit ushtarak te te dyshuarve si militante te al-Kaides

Ushtria amerikane dha urdher zyrtarisht per gjyqin ushtarak te pese personave te dyshuar si militante te al-Kaides te cilet besohet se planifikuan sulmet terroriste te 11 shtatorit 2001 kunder Shteteve te Bashkuara qe lane rreth 3000 te vrare. Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se te pandehurit d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.036Z

Botërori i klubeve nis me spektakël, çfarë përmbysjeje e Al Ain!

Botërori i Klubeve ka filluar menjëherë me emocione, që në ndeshjen e parë të zhvilluar mes Al Ain dhe Team Wellington. Ekipi nga Emiratet e Bashkuara Arabe bëri mrekullinë në këtë takim, duke përmbysur rezultatin  nga 3-0 në 3-3 dhe më pas të fitojë sfidën me anë të ruletës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.293Z

Premtimet arabe

Përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës kanë pritur të hënën Ambasadorin e Emirateve të Bashkuara Arabe në Turqi, jorezident për Kosovë, Khalid Khalifa A. Rashed Al-Mualla, me ç’rast ky i fundit përveç dorëzimit të letrave kredenciale, ka dhënë përkrahje të plotë edhe për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.682Z

11 Shtatori atentatoret ne gjyq

Shtetet e Bashkuara kanë dërguar zyrtarisht në gjykatë pesë të dyshuar si militantë të Al Kaedës që besohet se kanë planifikuar sulmet terroriste të 11 shtatorit. Pesë të burgosurit në burgun e Guantanamos, për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama