Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkuara +Kosova

Total: 7902
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.809Z

Kosova shenon diten e pavaresise se Shteteve te Bashkuara

Kosova po e shenon me veprimtari te ndryshme diten e pavaresise se Shteteve te Bashkuara. Udheheqesit politike te vendit vleresojne mbeshtetjen amerikane ne cdo hap te Kosoves drejt lirise pavaresise dhe zhvillimit si vendimtare dhe te pazevendesueshme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.720Z

Kosova vendos hapjen e ambasadës në Emiratet e Bashkuara Arabe

Ministri i Punëve të Jashtme i Emirateve të Bashkuara Arabe, sheiku Abdullah bin Zayed Al Nahyan, thotë se nuk është e arsyeshme që të shkohet për të luftuar në Siri, duke iu referuar shkuarjes së kosovarëve atje. Kosova shumë shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.828Z

Kurti: Më të bashkuara janë vendet e BE sesa Kosova me Shqipërinë

Ish-kreu i VV, Albin Kurti tha në studion e lajmeve të Ora News se me të bashkuar janë vendet e BE, sesa Kosova me Shqipërinë. Kurti tha se Tirana zyrtare duhet të ndërhyjë në situatën që ka përfshirë Kosovën, pasi është i vetmi vend që e ka këtë të drejtë. Albin Kurti: Unë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.577Z

Kombet e Bashkuara verifikojnë vijën kufitare Kosovë-Maqedoni

PRISHTINË - Ministria e Jashtme e Maqedonisë bëri të ditur për mediat kosovare se Kombet e Bashkuara kanë verifikuar vijën kufitare ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës. “Procesi i ndarjes së vijës kufitare ka përfunduar me sukses dhe është verifikuar edhe nga Kombet e Bashkuara”, -

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.993Z

Berisha: Shqipëria dhe Kosova, të bashkuara në Evropën e Bashkuar

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Berisha dhe Kryeministrit Thaçi, pas takimit mes tyre - Kryeministri Thaçi: Sot, Kosova pret arkitektin e ndryshimeve në Shqipëri, realizuesin e projektit të ëndrrave të shqiptarëve, jetësuesin e integrimit të Shqipërisë në NATO, kontri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.703Z

SHBA: Kosova, shtet i pavarur

Shtetet e Bashkuara kane njohur dje Kosoven si shtet te pavarur dhe sovran. Qendrimi i SHBA ka ardhur nepermjet sekretares se Shtetit, Kondoleza Rajs, e cila, nepermjet nje deklarate per mediat, ka saktesuar "Shtetet e Bashkuara kane njohur zyrtarisht Kosoven si nje shtet sovran dhe i pavarur. Ne ur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.530Z

Kosova i mirëpret

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi, ka deklaruar në mbledhjen e kabinetit se Kosova mirëpret vizitën e Sekretares, Hillary Clinton dhe Baroneshës Ashton, duke shtuar se kjo jep një mesazh të qartë për të ardhmen e Kosovës evropiane.Shefi i ekzekutivit të vendit ka thënë se Kosova ësh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama