Rezultate te kerkimit per termin: +Bastisja

Meta: total 284 / total_found 284 / time 0.000 / keyword[0] bastisja / docs[0] 284 / hits[0] 321 /
Spektakolare në Irlandë, ja si vidhet bankomati me eskavator në 4 minuta (VIDEO)
  • 2019-04-10

Spektakolare në Irlandë, ja si vidhet bankomati me eskavator në 4 minuta (VIDEO)

#td_uid_2_5cae44b26f8ae .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/106336251_atmstolenindungiven-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }

Afganistan, lirohen 149 nga 170 pengjet e marra nga talebanët
  • 2018-08-20

Afganistan, lirohen 149 nga 170 pengjet e marra nga talebanët

Talebanët rrëmbyen 170 persona, përfshirë gra dhe fëmijë, në një pritë në Afganistanin verior. Menjëherë ndërhynë forcat qeveritare, të cilat arritën të çlironin 149 pengje. Kryengritësit ndaluan tre autobusë në një rrugë pranë lagjes “Khan Abad” që shkonte për

Zbulohet një laborator i klanit të El Chapo, gjenden 50 ton drogë sintetike
  • 2018-08-18

Zbulohet një laborator i klanit të El Chapo, gjenden 50 ton drogë sintetike

Autoritetet meksikane kanë shkatërruar një laborator të madh nëntokësor narkotikësh në shtetin verior Sinaloa, duke sekuestruar 50 ton drogë sintetike, metamfetaminë. Sinaloa është selia e kartelit të fuqishëm të drejtuar nga Joaquin “El Chapo” Guzman, i cili po përballet

Izraeli dhe Hamasi hyjnë në luftë si në 2014-ën, nisin sulmet ajrore në Gaza
  • 2018-07-20

Izraeli dhe Hamasi hyjnë në luftë si në 2014-ën, nisin sulmet ajrore në Gaza

Ushtria izraelite ka nisur një sulm të gjerë ajror mbi pozicionet e Hamasit në Rripin e Gazës, thanë forcat e Mbrojtjes izraelite në një deklaratë. Sulmi vjen pas përplasjeve serioze në kufir, ku ndaj ushtarëve të IDF u hap zjarr në Gaza. “IDF e dënon sulmin e sotëm dhe aktivit

Bastisja në Durrës, preken dosjet e një prokurori dhe kamerat e sigurisë
  • 2018-05-24

Bastisja në Durrës, preken dosjet e një prokurori dhe kamerat e sigurisë

Nga kjo hyrje (Në foto) gjatë natës janë dëmtuar pajisjet e zyrës së serverit të Prokurorisë së Durrësit dhe janë marrë pajisje elektronike që regjistrojnë kamerat e sigurisë. I pyetur nga gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha, prokurori i medias i Durrësit, Borana Gjidedaj bën të

No Pic available
  • 2018-05-09

Sulm izraelit në Siri, të paktën 9 të vdekur

Raketat izraelite të nisura natën në zonën e Kisweh, në jug të Damaskut, kanë goditur depozitat dhe platformat ushtarake siriane, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 9 personave sipas disa OJQ-ve. Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut njofton se viktimat mund të jenë roja revolucio

No Pic available
  • 2017-11-02

CIA publikon 470,000 dosje nga bastisja e shtëpisë së Bin Ladenit

CIA ka publikuar afro 470,000 dosje të sekustruara gjatë vrasjes së ish-udhëheqësit të Al Kaidës, Osama Bin Laden, në vitin 2011. Materiali i ri përfshin ditarin e tij personal, dokumente dhe video. Ky është publikimi i katërt nga CIA i materialeve të gjetura gjatë bastisjes së streh