Rezultate te kerkimit per termin: +Batalionit +Special

Meta: total 147 / total_found 147 / time 0.000 / keyword[0] batalionit / docs[0] 865 / hits[0] 1246 / keyword[1] special / docs[1] 10634 / hits[1] 13174 /
No Pic available
  • 2017-03-09

Ditari i ish-ministrit të Mbrojtjes: Unë, Gjenerali pa ushtri

Si u emërova Ministër i Mbrojtjes Ndiqja me shumë vëmendje zhvillimet tepër të vrullshme të atyre ditëve. Pavarësisht disa rezervave që kisha për marrëveshjen e arritur më 9 mars midis partive për krijimin e një qeverie të përbashkët, kjo ishte ndër rrugëdaljet e pakta nga qorrso

EMRAT/ Komandot shqiptarë, që u kthyen në vrasës, xhihadistë e grabitës
  • 2017-02-16

EMRAT/ Komandot shqiptarë, që u kthyen në vrasës, xhihadistë e grabitës

Batalioni Komando i Forcave të Armatosura është reparti elitë i ushtrisë shqiptare, efektivët e së cilit janë trajnuar dhe stërvitur ndër vite me metodat më speciale luftarake të asgjesimit të armikut. Ky batalion ka patur në përbërje të tij ushtarakët më të zotë, që kanë

Mbi një pllakë bronxi në bulevard.
  • 2017-01-12

Mbi një pllakë bronxi në bulevard.

Nga Artan Hoxha Sot(dje), ne mesdite ndersa prisja furgonin e News 24 per te shkuar ne pune, padashje hodha syte poshte dhe…cfare pashe do thoni ju?!!! Kisha qendruar fiks mbi pllaken prej bronxi te vendosur mbi bulevard, qe perkujton vendin ku mbeti i ekzekutuar Hekuran Deda, me 21 janar

No Pic available
  • 2016-10-27

Pengmarrje në Akademinë e Arteve

Një situatë pengmarrjeje masive u inskenua në  Akademinë e Arteve mesditën e sotme. Kjo ishte në përfundim të trajnimit 3 javor të zhvilluar ndërmjet Forcave Speciale RENEA, forcave të Batalionit Special të Ministrisë së Mbrojtjes në bashkëpunim me Forcat Speciale Amerikane Stërvit

No Pic available
  • 2016-08-26

FOTOT/ Bllofi: Berisha akuzon se komandanti Dauti bën fushatë në Dibër, por ai është mes flakëve në Shëngjin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar para disa orësh përfshirjen sipas tij të ushtrisë në fushatën zgjedhore në Diber. Përmes rubrikës tashmë më shumë se qesharake qytetari dixhital, edhe këtë herë ai tregoi se nuk e ka për gjë të hedhë baltë mbi këdo dhe gjithçka. Ai

Denoncimi/ Kodheli e Bazo futën ushtrinë në fushatën e kandidatit Rama në Dibër
  • 2016-08-26

Denoncimi/ Kodheli e Bazo futën ushtrinë në fushatën e kandidatit Rama në Dibër

Ish kryeministri Berisha ka publikuar sot një mesazh që sipas tij i ka ardhur nga radhët e ushtrisë, ku akuzohen krerët më të lartë të saj për përfshirje në fushatën zgjedhore të kandidatit socialist në Bashkinë e Dibrës. Në statusin e publikuar në Facebook Berisha i bën thirrj

Berisha: Kodheli e Bazo po përdorin ushtrinë për fushatën e Ramës në Dibër
  • 2016-08-25

Berisha: Kodheli e Bazo po përdorin ushtrinë për fushatën e Ramës në Dibër

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar përmes një meszhi që i ka mbërritur në postën e tij në facebook, përfshirjen e krerëve më të lartë të shtetit në fushatën zgjedhore të kandidatit socialist në Bashkinë e Dibrës. Sipas mesazhit që publikon Berisha, Ministrja e Mbrojtjes