Rezultate te kerkimit per termin: +Batalionit +Special

Total: 146
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.937Z

Në luftë me zjarret, lëndohet efektivi i batalionit special

Një efektiv i forcave speciale të ushtrisë është lënduar gjatë operacioneve për shuarjen e zjarreve, ndërsa ndodhet në spital për ndihmë mjekësore. Nënoficeri i batalionit special të Forcave të Armatosura, Skënder Hidri, është lënduar gjatë ndërhyrjes në malin e Derjes në Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.617Z

15 vjet forca komando, 75 trupatë batalionit special në Afganistan

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/  FOTO/ Momente gjatë stërvitjes TIRANË - Paraditen e sotme, në ambientet e garnizonit të Zall-Herrit u kremtua 15-vjetori i krijimit të batalionit të Forcave Speciale. Në ceremoninë e organizuar me këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.433Z

Majko viziton Batalionin Special në Drizë të Gramshit

03/04/2005  TIRANË- Të premten në pasdite vonë, ministri i Mbrojtjes, Pandeli Majko, i shoqëruar nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm, gjeneral lejtnant Pëllumb Qazimi dhe ushtarakë të lartë të Forcave tona të Armatosura, shkuan në vendin ku ndodhi ngjarja e aksidentit me avi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.821Z

Video: Forcat special të Koresë së Jugut në momente stërvitje

Korea e Jugut është një nga shtetet e cila ka forcat speciale më të përgatitura në botë. Duke parë rrezikun e vazhdueshëm që i kanoset nga fqinji i saj verior, Korea e Jugut ka ngritur një ekip forcash të armatosura të quajtur "Tigrat e bardhë". Grupi është i përbërë nga vullnet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.845Z

Përballja e ushtrisë me zjarret

Nga informacionet që vijnë nga fronti i këtij operacioni një efektiv prej 300 forcash të Batalionit të Dytë të Këmbësorisë, Batalionit Special dhe Batalionit Komando të Forcave Tokësore kanë vepruar në të dy krahët e ish-Kampit të Punëtorëve në Dajt dhe deri tani kanë arritur t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.886Z

Vijon operacioni per shuarjen e zjarrit ne Dajt dhe zona te tjera

Forcat dhe mjetet e strukturave të Forcave të Armatosura që janë dislokuar në rajonin e Malit të Dajtit dhe në Qafë-Priskë po vijojnë me intensitet dhe përkushtim të lartë operacionin për parandalimin dhe shuarjen e vatrave të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.621Z

Biografia e N/tetar Aleksandër Peci, i plagosur

TIRANE - Nëntetar Aleksandër Jak Peci, ka lindur me 26.09.1988, në fshatin Lekbibaj të Tropojës dhe banues në Bathore, Tiranë. Pasi mbaroi shkollën e mesme në Bathore, është titulluar ushtarak aktiv me gradën profesionist i parë, n&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama