Rezultate te kerkimit per termin: +Baton +Haxhiu

Meta: total 335 / total_found 335 / time 0.000 / keyword[0] baton / docs[0] 794 / hits[0] 1468 / keyword[1] haxhiu / docs[1] 3054 / hits[1] 5700 /
No Pic available
  • 2019-04-08

Vetëvendosja e Albin Kurtit regjistrohet në Shqipëri, ja kush është kryetari

Mund ta quajmë një lëvizje të paralajmëruar, pasi ishte analisti Baton Haxhiu ai që e përmendi para disa kohësh në emisionin Open në Top Channel futjen e Vetëvendosjes në jetën politike në Shqipëri. Më 21 shkurt kur komentonte djegien mandateve nga PD dhe LSI, duke thënë se këto d

Djegia e mandateve/ Analisti: Sot nisi funerali i Sali Berishës, LSI do shuhet
  • 2019-02-22

Djegia e mandateve/ Analisti: Sot nisi funerali i Sali Berishës, LSI do shuhet

I ftuar në emisionin Open me Eni Vasilin, Baton Haxhiu deklaroi se djegia e mandateve përbën një funeral të lehtë të Partisë Demokratike dhe Sali Berishës, të cilin ai e quajti liderin e saj. Opozita ka dashur të ndërtojë simbolikën e diktaturës me këtë veprim. Tragjedia e kësaj hi

No Pic available
  • 2019-02-22

Bomba e Baton Haxhiut: Vetëvendosja e Albin Kurtit do jetë partia e re në Shqipëri

Analisti kosovar Baton Haxhiu, i ftuar në emisionin Open ka komentuar djegien mandateve nga PD dhe LSI, duke thënë se këto dy parti tashmë kanë mungesë ideje dhe do të zhduken, ndërsa në Shqipëri do të lindë një forcë e re politike. Sipas Haxhiut, forca e re politike që do të hyjë

Ndarja e Kosovës, Haradinaj shpërthen ashpër ndaj Ramës: Shiko punët e tua!
  • 2019-02-08

Ndarja e Kosovës, Haradinaj shpërthen ashpër ndaj Ramës: Shiko punët e tua!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka folur mbrëmjen e sotme për darkën që liderët e Kosovës dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama patën para pak ditësh në shtëpiënë e re të Hashim Thaçit. Nga mediat u përfol se Haradinaj ishte i vetmi në tryezë që nuk e pranon ndarjen e

No Pic available
  • 2019-02-05

Çështja Cakaj, Kurti: Baton Haxhiu i lidhur me serbët, ka fuqi mbi Edi Ramën

Gent Cakaj, i deleguari si ministër i Jashtëm nga kryeministri Edi Rama ka qenë një ish-anëtar i lëvizjes Vetëvendosja në Kosovës dhe duke komentuar debatin e krijuar lidhur me përzgjedhjen e tij për të drejtuar diplomacinë shqiptare, Albin Kurti ka thënë se ai është i zgjedhur i Ba

Dorëzimi i çelësave të MEPJ te Gent Cakaj, shpërthen ashpër Vetëvendosje
  • 2019-01-23

Dorëzimi i çelësave të MEPJ te Gent Cakaj, shpërthen ashpër Vetëvendosje

Pa mbushur ende 24 orë nga betimi në Presidencë si ministër i Jashtëm, Edi Rama i hodhi sërish benzinë zjarrit të debatit me Kreun e Shtetit, Ilir Meta, me ngërçin që besohej se u zgjidh pasi kryeministri pranoi të merrte drejtimin e diplomacisë shqiptare pas refuzimit të dekretit për

Çështja Cakaj, Haxhiu: Ska thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenaristi!
  • 2019-01-11

Çështja Cakaj, Haxhiu: Ska thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenaristi!

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi. Caka nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve. Argument