Rezultate te kerkimit per termin: +Baton +Haxhiut

Meta: total 97 / total_found 97 / time 0.000 / keyword[0] baton / docs[0] 771 / hits[0] 1411 / keyword[1] haxhiut / docs[1] 621 / hits[1] 880 /
Rama dhe analistët
  • 2016-10-30

Rama dhe analistët

Nga Jon Leka* External point of view: Panelistët në «Zona e Debatit» nuk dështuan ngase nuk dinin, por ngase nuk ishin vetja, sepse operonin me akuza për çështje të paqena dhe që ua servuan ata që nuk ishin në debat dhe ata që në fund u pajtuan dhe dolën fitues. Pse ata, mediat dhe

Kush i ngriti topin Ramës?
  • 2016-10-28

Kush i ngriti topin Ramës?

Nga Andi Bushati Prej kohesh, Edi Rama, nuk ish parë të shkëlqente në një studio televizive, ashtu si në ditët e tij më të mira të kohëve kur nuk i duhej të përballej me akuzat për gënjeshtrat, mashtrimin dhe vjedhjen. Kjo i ka ndodhur të enjeten në mbrëmje, në emisionin Zona e

Shqipëri-Kosovë: Sot na ndajnë të përbashkëtat, jo diferencat
  • 2016-08-27

Shqipëri-Kosovë: Sot na ndajnë të përbashkëtat, jo diferencat

Fatos Lubonja FATOS LUBONJA Largimi i një futbollisti nga përfaqësuesja e Shqipërisë për tek ajo e Kosovës ishte nga ata lajme, që meritonte të zinte vend në ndonjë kënd të vogël në faqet e gazetave sportive. Mirëpo u bë kryelajm pas atij shkrimi provokativ të Andi Bushatit, i cil

Jo pranë njëri tjetrit, por së bashku me njëri-tjetrin
  • 2016-05-12

Jo pranë njëri tjetrit, por së bashku me njëri-tjetrin

Rreth promovimit të librit të Bashkim Zeneli "Për Gjermaninë. Histori diplomatike dhe kujtime" në Kosovë, maj 2016 Nga Prishtina, Valbona Nathanaili Libri i ambasadorit të shquar dhe gazetarit të njohur Bashkim Zeneli "Për Gjermaninë. Histori diplomatike dhe kujtime", pas publikimit nga S

Rama vs. Trump
  • 2016-04-22

Rama vs. Trump

Nga Bledi Lami* Në rrethana të caktuara, shtetet e vogla mund të kenë influencë në mënyrë të shpërpjesëtuar. Sipas Panke (2012), "shtetet e vogla kanë tendencën të 'grushtojnë' më fort se ç'ua lejon shtati... për të maksimizuar pozicionin e tyre, duke përdorur struktura instituc

Ku gaboi Rama me Donald Trampin?
  • 2016-04-09

Ku gaboi Rama me Donald Trampin?

Nga Andi Bushati Deklaratat e përsëritura të kryeministrit Shqiptar lidhur me mundësinë e fitores së zgjedhjeve amerikane nga miliarderi sharlatan Donald Tramp, kanë ngjallur një stuhi të vërtetë në këtë provincë të largët të botës perendimore. Për Edi Ramën disa janë shqet

No Pic available
  • 2016-03-08

Rexhep Qosja vjell Kosovën në Tiranë

Vjen nga Prishtina e vjell vner në televizionet e Tiranës. Si plakat e kqia s'le kënd pa marrë në gojë, pa i vu bisht gjithkujt. Vjen e thotë në Tiranë se veç ai di në këtë botë, veç ai ka kujtesë dhe gjithë shqiptarët e tjerë janë për temlik e për grazhd. Unë kam shkrue sh