Rezultate te kerkimit per termin: +Batonit

Meta: total 56 / total_found 56 / time 0.000 / keyword[0] batonit / docs[0] 56 / hits[0] 81 /
Dorëzimi i çelësave të MEPJ te Gent Cakaj, shpërthen ashpër Vetëvendosje
  • 2019-01-23

Dorëzimi i çelësave të MEPJ te Gent Cakaj, shpërthen ashpër Vetëvendosje

Pa mbushur ende 24 orë nga betimi në Presidencë si ministër i Jashtëm, Edi Rama i hodhi sërish benzinë zjarrit të debatit me Kreun e Shtetit, Ilir Meta, me ngërçin që besohej se u zgjidh pasi kryeministri pranoi të merrte drejtimin e diplomacisë shqiptare pas refuzimit të dekretit për

Cakaj, zëdhënësi i Metës: Ja kandidati i Batonit, do ndryshonte kufijtë (Video)
  • 2019-01-11

Cakaj, zëdhënësi i Metës: Ja kandidati i Batonit, do ndryshonte kufijtë (Video)

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka trazuar ujërat në politikën shqiptare duke futur në luftë Kryeministrin Edi Rama me Presidentin ilir Meta, por edhe repartet respektive. Në krahun e Ramës janë rreshtuar deri më tani publikisht analisti kosovar Baton Haxhiu dhe kreu i Gr

BATONORGJIA E DHIMBSHME E KRYEMINISTRIT TË VENDIT TIM!
  • 2019-01-11

BATONORGJIA E DHIMBSHME E KRYEMINISTRIT TË VENDIT TIM!

Nga Luan RAMA Ai, Kryeministri i vendit tim, më e pakta do të duhej të heshtëte. Të heshtëte dhe të reflektonte mundësisht një herë të vetme nga lartësitë e përgjegjësisë së Kryeministrit, e të mos bëhej argument i papërgjegjshmërisë së rradhës me të cilën ai trajton shteti

Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj
  • 2019-01-10

Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj

Shprehja e qëndrimit pro ndryshimit të kufirit Kosovë-Serbi duket se do të ndikojë negativisht në karrierën politike të Gent Cakajt në Shqipëri dhe ashtu siç pritej ky fakt kushtëzoi edhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos e dekretuar atë në krye të Ministrisë së Jashtme.

DY LETRA PËR KOSOVËN
  • 2018-12-20

DY LETRA PËR KOSOVËN

Nga Fadil LEPAJA Kosovës i kanë ardhë dy letra. Dikur letrat ishin mënyra kryesore e komunikimit, në largësi. Qytetarët, apo më mirë me thanë populli, se qytetarë nuk kishte asokohe, shumica ishin analfabet. Prandaj, askush nuk u shkruante letër njerëzve të thjesht, përpos kur shteti

GOZHDA E RAMSTRADINIT NË MURIN E MITROVICËS!
  • 2017-02-07

GOZHDA E RAMSTRADINIT NË MURIN E MITROVICËS!

Enver BYTYÇI Kryeministri Rama dje u kthye nga Prishtina. Iku prej Tirane me qëllim që të mos ishte i pranishëm në furtunën e saj të pardjeshme, kur plasi konfliktit Lu-Llalla dhe u mblodh Këshilli i Sigurisë Kombëtare. Po edhe se iku, aty ku shkoi kreu një mision. Misioni i Ramës ishte

INTERVISTA/ Muç Nano: Pse e kritikoj Ramën, çfarë mendoj për Metën dhe mos o Zot të vijë Berisha me Bashën në pushtet!
  • 2016-11-04

INTERVISTA/ Muç Nano: Pse e kritikoj Ramën, çfarë mendoj për Metën dhe mos o Zot të vijë Berisha me Bashën në pushtet!

Analisti Mustafa Nanos, në një intervistë për emisionin Rubikon në televizion Koha Vizion në Kosovë ka komentuar ndyshimet mes Edi Ramës, Ilir Metës dhe Sali Berisha. Ai bënë një profil të shkurtët politik, por dhe psikologjik të tre politikanëve. Jam informuar që ka kërkuar të