Rezultate te kerkimit per termin: +Batumi

Meta: total 23 / total_found 23 / time 0.000 / keyword[0] batumi / docs[0] 23 / hits[0] 25 /
Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje
  • 2019-04-11

Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje

Krenar Shoraj i siguron një tjetër medalje Shqipërisë, atë të bronzit, në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shtangisti kuqezi u rendit i treti në stilin e shtytjes dhe i 6-ti në dygarësh për peshën 89 kg. Shoraj e nisi miri stilin e shk

Godellin dështon të tre provat dhe nuk kualifikohet
  • 2019-04-10

Godellin dështon të tre provat dhe nuk kualifikohet

Ka përfunduar në mënyrën më të keqe të mundshme garimi i Daniel Godellit në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shtangisti shqiptar, i cili garonte në baterinë A të peshës deri në 83 kg, rrezikoi shumë, duke kërkuar të ngrejë 160 kg

Erkand Qerimaj e mbyll i dyti në Europianin e Gjeorgjisë
  • 2019-04-10

Erkand Qerimaj e mbyll i dyti në Europianin e Gjeorgjisë

Erkand Qerimaj u rendit i dyti në baterinë B në Kampionatin Europian të Shtangës që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shkodrani, i cili konkurroi në peshën 81 kg, ngriti në total 347 kg në total. Në stilin e shkëputjes, Qerimaj i realizoi me sukses të tria provat, fillimisht m

Briken Çalja kampion, medalje ari në stilin e shkëputjes
  • 2019-04-09

Briken Çalja kampion, medalje ari në stilin e shkëputjes

Briken Çalja ka arritur të ngrejë 156 kilogramë më stilin e shkëputjes, duke siguruar medaljen e parë të artë, në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që po zhvillohet në Batumi të Gjerogjisë. Peshëngritësi shqiptar, që është edhe Kampioni në fuqi i Europës, arriti të ngrej

No Pic available
  • 2019-03-03

ÇKËRKOJNË ANIJET E NATO-s NË DETIN E ZI?

Aleanca veri-atlantike përforcon prezencën e saj në Detin e Zi. NATO dërgon me këtë sinjale si tek Rusia ashtu edhe tek Ukraina. Por mundësia e veprimit është e kufizuar, për shkak të një marrëveshje para 80 vjetësh. Odesa përshëndet “Donald Cook”. Luftanija amerikane, q

No Pic available
  • 2015-07-03

Vetëm Kukësi buzëqesh në Europa League

Laçi shpërdoron dhe merr një barazim zhgënjyes, ndërsa Partizani mundet në Norvegji Tifozët – Mbështetësit e Kukësit kanë “bojkotuar’ skuadrën në shenjë proteste ndaj çmimeve të kripura të biletave që kishte vënë klubi Ermal Kuka Kukësi ka qenë ekipi i vet

Klinton viziton Azerbajxhanin
  • 2012-06-06

Klinton viziton Azerbajxhanin

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, do të qëndrojë sot në Azerbajxhan, që është edhe ndalesa e fundit e turneut të saj në vendet e Kaukazit Jugor. Ajo fluturon nga Batumi i Gjeorgjisë, ku të martën i ka bërë thirrje