Rezultate te kerkimit per termin: +Bavarez

Meta: total 1000 / total_found 2931 / time 0.001 / keyword[0] bavarez / docs[0] 2931 / hits[0] 3696 /
No Pic available
  • 2017-04-30

Ancelotti mbreti i Europës, hyn në histori me titullin e fituar në Gjermani

Pas fitores së thellë në fushën e Wolfsburg-ut (0-6), Bayern Mynih është shpallur matematikisht kampioni i Gjermanisë për të pestën herë radhazi, dhe të 27-ën në historinë e tij. Ky titull ka një shije speciale për Carlo Ancelotti-n. Në fakt, trajneri italian ka fituar kampionatin

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit
  • 2017-04-29

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit

Bayerni i Mynihut fiton matematikisht titullin e pestë radhazi në Bundesligë dhe të 27-tin në elitën e futbollin gjerman, tri javë para përfundimit të kampionatit.  Skuadra e Carlo Ancelottit shkatërroi 0-6 Wolfsburgun duke dominuar në çdo drejtim në Wolfswagen Arena. Distanca prej 10

Planifikonte një atentat, arrestohet nëntogeri i ushtrisë gjermane
  • 2017-04-27

Planifikonte një atentat, arrestohet nëntogeri i ushtrisë gjermane

Një nëntoger i ushtrisë gjermane është arrestuar me akuzën se ka tentuar të kryejë një atentat, i nxitur nga motivacione ksenofobe. Lajmi është bërë i ditur nga Prokuroria e Frankfurtit. Bëhet fjalë për një nëntoger 28 vjeç në Ofenbah, i cili ishte me shërbim në Illkirch, në F

No Pic available
  • 2017-04-20

Müller sulmon gjyqtarët: Ne ishim 10, madrilenët 14

Thomas Müller është shfaqur i xhindosur pas skualifikimit të dhimbshëm kundër Real Madrid-it në Champions League, duke shënjestruar gjithë nervat e tij te tre gjyqtarët e takimit të zhvilluar në Santiago Bernabeu dje në mbrëmje. Sipas gjermanit, Bayern u dëmtua nga hungarezi Viktor Ka

No Pic available
  • 2017-04-19

Sulmuan dhomën e arbitrave, policia ndalon 3 lojtarë të Bayern

Policia spanjolle ka shoqëruar mbrëmë tre lojtarë të Bayern Munich, sepse kishin mësyrë dhomën e zhveshjes së gjyqtarëve, ku ndodhej Viktor Kassai. Polemikat, që shoqëruan fitoren dhe kualifikimin e Real Madridit kundër Bayern Munich, në çerekfinale të Ligës së Kampioneve, e rritë

Verratti, pasuesi i Alonsos te B. Munich
  • 2017-04-17

Verratti, pasuesi i Alonsos te B. Munich

Bayerni në kërkim të zëvendësit të Xabi Alonsos. Mesfushori spanjoll ka komunikuar tërheqjen e tij nga futbolli në fund të këtij sezoni dhe drejtuesit e klubit bavarez kanë nisur nga puna për të gjetur pasuesin ideal të ish lojtarit të përfaqësues La Roja. Carlo Ancelotti trajneri

No Pic available
  • 2017-04-05

Arturo Vidal: Ja si fitohet ndaj Real Madridit

Mesfushori i Bayern Mynihut Arturo Vidal duket se e ka gjetur çelësin e suksesit për ndeshjen ndaj Real Madrid-it në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve. Titulli i radhës në Bundesliga është vetëm katër fitore larg për bavarezët. Për rrjedhojë kampionët në fuqi të G