Rezultate te kerkimit per termin: +Bavari

Meta: total 384 / total_found 384 / time 0.000 / keyword[0] bavari / docs[0] 384 / hits[0] 434 /
No Pic available
  • 2017-06-03

Historia e turkut që mbante si relike eshtrën e Skënderbeut

AVENTURIERI GJENIAL, SI PASARDHËS I SKËNDERBEUT (LIBRI KASTRIOTI I MADH I SHQIPËRISË I STEFAN ZANOVIÇIT) Nga Moikom Zeqo Të rrallë, të pabesueshëm dhe të patjetërsueshëm janë njerëzit në histori si Stefan Zanoviçi. Historia e jetës dhe e bëmave të tij është e jashtëzakonshme. A

No Pic available
  • 2017-05-30

Angela Merkel rikonfirmon angazhimin për forcimin e lidhjeve transatlantike

Kancelarja gjermane Angela Merkel mbetet e angazhuar për marrëdhënie të forta transatlantike, njoftoi zëdhënësi i saj të hënën. Komenti vjen pas deklaratës së udhëheqëses gjermane se Shtetet e Bashkuara nuk janë më një partner i besueshëm. “Për shkak se marrëdhëniet transa

No Pic available
  • 2017-05-29

Konsulli shqiptar në Munih: Marrëveshje Shqipëri-Kosovë për gjuhën shqipe

Arten Hanku, Konsull i përgjithshëm i Republikës se Shqipërisë në Munih thotë se do të ketë një marrëveshje bilaterale midis Shqipërisë dhe Kosovës për të zhvilluar sa më shumë programet e gjuhës shqipe në Landin e Baravisë dhe lande të tjera të Gjermanisë. Intervista e plot

Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë
  • 2017-05-13

Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë

9 ndeshje, 37 gola në raundin e 33 në Bundesligë. Më shumë u shënua në Leipzig, Bremen dhe Mainz. 5 herë kampionët radhazi shënuan 5 herë në portën e nënkampionëve. Leipzig kryesonte 4-2 në 65, pas kësaj Bayern show në një sfidë jubilare për Costan dhe Bernat. Braziliani luajti

No Pic available
  • 2017-05-05

CSU uron Metën President: Vendim që i sjell stabilitet Shqipërisë

Unioni Kristian Social i Gjermanisë ka uruar z. Ilir Meta për zgjedhjen e tij President i Republikës së Shqipërisë. Sekretari i Përgjithshëm i CSU-së, Andreas Scheuer, përmes një telegrami përgëzon z. Meta për detyrën e re dhe shpreh bindjen se ky vendim i rëndësishëm do ti sjellë

No Pic available
  • 2017-03-13

Ushtarët gjermanë në Turqi mund të merren peng nga lojërat e qeverisë

Në mes tensioneve midis Turqisë dhe Gjermanisë, disa deputetë gjermanë kanë bërë thirrje për tërheqjen e trupave ushtarake të vendit të tyre në bazën ajrore të Inçirlik në shtetin turk. Baza ajrore koordinon sulmet ndaj të ashtuquajturit Shteti Islamik, si pjesë e koalicionit të

Familjet anti-komuniste kujtojnë Vdekjet e Martirëve
  • 2017-02-25

Familjet anti-komuniste kujtojnë Vdekjet e Martirëve

  Kur Shqipëria nderoi familjet e disidentëve në mërgim, të stërvitur nga CIA për të rrëzuar regjimin komunist, medaljet kthyen kujtime të një përpjekjeje të dëshpëruar që përfundoi me tradhti dhe vdekje. Nga Fatjona Mejdini Rreth 64 vjet pasi parashutistët e fundit të