Rezultate te kerkimit per termin: +Bavarise

Meta: total 121 / total_found 121 / time 0.000 / keyword[0] bavarise / docs[0] 121 / hits[0] 171 /
Shqiperia dhe Bavaria bashkepunim ne fushen e drejtesise
  • 2016-12-09

Shqiperia dhe Bavaria bashkepunim ne fushen e drejtesise

var fbShare url httpvizionplusalshqiperia-dhe-bavaria-bashkepunim-ne-fushen-e-drejtesisesize smallbrbrMinistri i Drejtesise  Ylli Manjani u prit te premten ne nje takim pune nga Ministri i Drejtesise se Bavarise Prof Dr Winfried Bausbackbrbr brbrGjate takimit te zhvilluar ne Pallatin e Drejtesis

Balla në landin e Bavarisë: Investoni në Shqipëri!
  • 2016-12-06

Balla në landin e Bavarisë: Investoni në Shqipëri!

Nenkryetari i Grupit Parlamentar te Partise Socialiste Taulant Balla ishte i ftuar nga Qeveria e Landit te Bavarise per nje vizite ne Mynih dhe Augsburg. Gjate qendrimit ne Landin e Bavarise deputeti Taulant Balla zhvilloi takime me drejtues te qeverise dhe deputete te ketij Landi. Gjate takimit

Sekuestrohet 242 kilogram hashash dy te arrestuar
  • 2016-10-21

Sekuestrohet 242 kilogram hashash dy te arrestuar

brbrSfida me e madhe per trafikantet e droges eshte kalimi i saj nga Shqiperia drejt Evropes pa u zbuluar nga policia Ata perdorin kryesisht mjetet e transportit duke modifikuar pjese te makinave Edhe rasti i fundit ne portin e Durresit ishte i tille Mbremjen e te enjtes policia gjeti te fshehur ne

elet Konsullata e perbashket Shqiperi-Kosove ne Mynih
  • 2016-10-20

elet Konsullata e perbashket Shqiperi-Kosove ne Mynih

Transmetuar me 19102016 - 1845 Mynih 19 tetor 2016 NOAal - Ne nje aktivitet te posacem te organizuar me pjesemarrjen e Ministrit te Jashtem te Shqiperise Ditmir Bushati dhe Ministrit te Jashtem te Kosoves Enver Hoxhaj Ministres Bavareze per eshtjet Evropian

Gjermani sulm me sepate ne tren
  • 2016-07-19

Gjermani sulm me sepate ne tren

brbrNje ngjarje e rende eshte shenuar ne nje tren ne qytetin gjerman Vyrzburg ku nje 17 vjecar afgan ka plagosur kater pasagjere me sepate dhe thike Pas sulmit treni frenoi autori u largua por ai eshte ndjekur nga policia qe e ka ekzekutuar me pas Dy prej te plagosurve ndodhen ne gjendje te rende s

No Pic available
  • 2016-06-03

Sena permbyt zemren e Parisit

brbrMe e keqja nuk ka kaluar ende per Francen dhe Gjermanine qe po perballen me permbytje si pasoje e reshjeve Sinoptikanet kane parashikuar se kushtet e motit nuk pritet te permiresohen te pakten edhe per disa dite Numri i viktimave ne dy shtetet ka arritur ne 11 dhe mijera vete jane evakuuar nga

Viktima nga moti i keq ne Gjermani e France
  • 2016-06-02

Viktima nga moti i keq ne Gjermani e France

brbrMoti i keq me reshje te dendura ka perfshire disa shtere europiane dhe ka shkaktuar permbytje ne disa zona ne Gjermani dhe France Te pakten pese persona kane gjetur vdekjen dhe disa te tjere rezultojne te zhdukur Me i prekuri eshte landi i Bavarise ku kane humbur jeten kater persona ndersa dy t