Rezultate te kerkimit per termin: +Bay

Meta: total 631 / total_found 631 / time 0.000 / keyword[0] bay / docs[0] 631 / hits[0] 847 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Nëse Rama merr timonin edhe 4 vite të tjera do të jetë më skëterrë

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

Australi, serfistja 17-vjeçare vritet nga peshkaqeni në sy të prindërve
  • 2017-04-18

Australi, serfistja 17-vjeçare vritet nga peshkaqeni në sy të prindërve

Një serfiste 17 vjeçare u sulmua në ujërat e plazhit popullor të Wylie Bay pranë Esperances në Australi, 700 km në jug të Perth. Nëna sëbashku me dy motrat e vogla të saj u bënë dëshmitare të ngjarjes së rëndë. Vajza u nxor me urgjencë në breg nga babai i saj, që ndodhej në uj

No Pic available
  • 2017-03-05

Somali, 110 persona të vdekur nga uria në 48 orët e fundit

Kryeministri i Somalisë ka njoftuar se 110 persona kanë vdekur në një rajon të vetëm nga uria në 48 orët e fundit, përderisa thatësira e madhe rrezikon jetën e miliona njerëzve në mbarë vendin. Këto janë shifrat e para që qeveria ka njoftuar, që prej se ka shpallur katastrofë komb

Somali: 110 persona kanë vdekur nga uria në 48 orët e fundit
  • 2017-03-04

Somali: 110 persona kanë vdekur nga uria në 48 orët e fundit

AppleMark Kryeministri i Somalisë ka njoftuar se 110 persona kanë vdekur në një rajon të vetëm nga uria në 48 orët e fundit, ndërsa thatësira e madhe rrezikon jetën e miliona njerëzve në mbarë vendin. Këto janë shifrat e para që qeveria ka njoftuar, që kur ka shpallur katastrofë k

FOTOT/ Këto janë plazhet më të bukura të botës
  • 2017-02-22

FOTOT/ Këto janë plazhet më të bukura të botës

TripAdvisor ka shpallur 10 plazhet më të bukura të botës dhe të Evropës. Çmimet u dhanë në bazë të përzgjedhjeve të udhëtarëve. Plazhi brazilian i Baia do Sancho është më i bukuri në botë (foto 1) kurse La Concha Sebastian në Spanjë është më i bukuri në Evropë. Renditj