Rezultate te kerkimit per termin: +Bayer +Leverkusen

Meta: total 602 / total_found 602 / time 0.000 / keyword[0] bayer / docs[0] 797 / hits[0] 971 / keyword[1] leverkusen / docs[1] 1354 / hits[1] 1933 /
No Pic available
  • 2017-06-04

Profeti Zidane: Dua të fitoj trofeune 11 dhe 12 me Realin

Zinedine Zidane, profeti! Po, sepse profecia e tij është bërë realitet, sigurisht duke gëzuar Realin e Madridit dhe duke hidhëruar sërish Juventusin. Në vitin 2003, vetëm një vit pas triumfit në Glasgow, ku me një gjuajtje të pabesueshme fluturimthi me të majtën i solli Realit trofeun

Bundesliga Bayer Leverkusen fiton ne Augsburg
  • 2017-02-18

Bundesliga Bayer Leverkusen fiton ne Augsburg

brbrTest pozitiv per Bayer Leverkusen ne prag te sfides ne Champions kunder nenkampioneve te Europes Atletiko Madrid Ne javen e 21 te Bundesliges te ashtuquajturit aspirinat fituan ne fushen e Augsburg 3-1 Miqte e mbyllen pjesen e pare ne avantazh te dy golave pas rrjetave te Belarabi dhe Chicharit

No Pic available
  • 2017-02-08

Projekti i fshehtë, Superliga Europiane me këto skuadra

Real Madridi duket më i prirur se kurrë për krijimin e një Superlige Europiane, pas sulmit thumbues të presidentit të Celta Vigo. Shefat e Los Blancos janë ende me tymin që krijoi përplasja e tyre me kolegët e Celta, teksa ndeshja u anulua fundjavën e kaluar për shkak të erërave të fo

Mavraj shkelqen para syve te De Biasit
  • 2017-02-04

Mavraj shkelqen para syve te De Biasit

brbrJava a e 19 e bundesliges nisi me nje fitore shume te rendesishme te Hamburgut kunder Bayer Leverkusen Te zotet e shtepise fituan 1 me 0 dhe siguruan 3 pike me mjaft vlera ne kuader te luftes per mbijetese edhe pse skuadra vazhdon te mbetet ne zonen e ftohte Paraqitje mjaft e mire per mbrojtesin

No Pic available
  • 2016-12-12

Hidhet shorti i Champions, ja përballjet e titanëve

U hodh sot në mesditë, në Nion të Zvicrës, shorti i 1/8 finale të Ligës së Kampioneve. Sikurse pritej ka përplasje titanësh. Juventusi ka peshkuar Porton, ndërsa Napoli një përballje të fortë me Real Madrid. E pafat PSG që gjen sërish Barcelonën. Një tjetër ndeshje luksi do të j

Shorti i Champions, spikasin PSG-Barça e Bajern-Arsenal
  • 2016-12-12

Shorti i Champions, spikasin PSG-Barça e Bajern-Arsenal

U hodh në Nyon shorti për fazën e 1/8 në Champions League. Duke parë ndarjet e ekipeve në vazo, nuk do të mungonin përballje të forta dhe kështu ndodhi ku spikat dueli PSG-Barça, Bayern Munchen-Arsenal. Po ashtu bie në sy edhe çifti Real Madrid-Napoli, ku mbrojtësi shqiptar Elseid Hysa

Spektakël në Bernabeu, Dortmundi barazon me Realin
  • 2016-12-08

Spektakël në Bernabeu, Dortmundi barazon me Realin

Borussia e Dortmundit barazoi 2-2 me Realin e Dortmundit në Santiago Bernabeu, duke ruajtur kryesimin në Grupin F. Verdhezinjtë zhvilluan një pjesë të dytë fantastike, duke rikuperuar du gola të shënuar nga Benzema në minutat 28 dhe 53. Aubameyang ktheu në lojë Dortmundin në minutën e