Rezultate te kerkimit per termin: +Bayer

Meta: total 797 / total_found 797 / time 0.000 / keyword[0] bayer / docs[0] 797 / hits[0] 971 /
No Pic available
  • 2017-06-04

Profeti Zidane: Dua të fitoj trofeune 11 dhe 12 me Realin

Zinedine Zidane, profeti! Po, sepse profecia e tij është bërë realitet, sigurisht duke gëzuar Realin e Madridit dhe duke hidhëruar sërish Juventusin. Në vitin 2003, vetëm një vit pas triumfit në Glasgow, ku me një gjuajtje të pabesueshme fluturimthi me të majtën i solli Realit trofeun

Champions, mrekulli e Monakos, eliminon Mançester Sitin
  • 2017-03-16

Champions, mrekulli e Monakos, eliminon Mançester Sitin

Tjetër rezultat triller në fazën e 1/8-ate të Champions League. Francezët e Monakos bënë mrekullinë në stadiumin Luigji i II, duke mundur 3-1 Manchester Citin e Pep Guardiolës, që duhet ti thotë lamtumirë kompeticionit me rezultat të përgjithshëm 6-6, me skuadrën nga Principata që

Çfarë ka ndodhur më 6 mars?
  • 2017-03-06

Çfarë ka ndodhur më 6 mars?

1079 – Omar Ibn Ibrahim al – Chajjam përfundon kalendarin Jalali (matje e kohës me anë të lëvizjes së yjeve). Por Khajami ishte i gjithanshëm; shkencëtar, astronom, matematicien, shkrimtar, poet. Ai besohet të ketë shkruar rreth një mijë strofa katër-vargjëshe ose Rubaira (

Bundesliga Bayer Leverkusen fiton ne Augsburg
  • 2017-02-18

Bundesliga Bayer Leverkusen fiton ne Augsburg

brbrTest pozitiv per Bayer Leverkusen ne prag te sfides ne Champions kunder nenkampioneve te Europes Atletiko Madrid Ne javen e 21 te Bundesliges te ashtuquajturit aspirinat fituan ne fushen e Augsburg 3-1 Miqte e mbyllen pjesen e pare ne avantazh te dy golave pas rrjetave te Belarabi dhe Chicharit

No Pic available
  • 2017-02-08

Projekti i fshehtë, Superliga Europiane me këto skuadra

Real Madridi duket më i prirur se kurrë për krijimin e një Superlige Europiane, pas sulmit thumbues të presidentit të Celta Vigo. Shefat e Los Blancos janë ende me tymin që krijoi përplasja e tyre me kolegët e Celta, teksa ndeshja u anulua fundjavën e kaluar për shkak të erërave të fo

Mavraj shkelqen para syve te De Biasit
  • 2017-02-04

Mavraj shkelqen para syve te De Biasit

brbrJava a e 19 e bundesliges nisi me nje fitore shume te rendesishme te Hamburgut kunder Bayer Leverkusen Te zotet e shtepise fituan 1 me 0 dhe siguruan 3 pike me mjaft vlera ne kuader te luftes per mbijetese edhe pse skuadra vazhdon te mbetet ne zonen e ftohte Paraqitje mjaft e mire per mbrojtesin

No Pic available
  • 2016-12-12

Hidhet shorti i Champions, ja përballjet e titanëve

U hodh sot në mesditë, në Nion të Zvicrës, shorti i 1/8 finale të Ligës së Kampioneve. Sikurse pritej ka përplasje titanësh. Juventusi ka peshkuar Porton, ndërsa Napoli një përballje të fortë me Real Madrid. E pafat PSG që gjen sërish Barcelonën. Një tjetër ndeshje luksi do të j