Rezultate te kerkimit per termin: +Bayern +Munchen

Meta: total 1000 / total_found 2390 / time 0.001 / keyword[0] bayern / docs[0] 5733 / hits[0] 9464 / keyword[1] munchen / docs[1] 2525 / hits[1] 3303 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Zidane i telefonon Ronaldos: Qëndro, kemi nevojë për ty

Cristiano Ronaldo është padyshim telenovela futbollistike e kësaj vere. Prej ditësh po flitet për dëshirën e tij për tu larguar nga Reali i Madridit, për shkak të problemeve me drejtësinë për evazion fiskal, por është dikush që po tenton të ndryshojë rrjedhën e kësaj historie. B

Hysaj vlen më tepër se De Gea, Pjaniç e Ramos
  • 2017-06-13

Hysaj vlen më tepër se De Gea, Pjaniç e Ramos

Elseid Hysaj është ndër futbollistët më të kushtueshëm në botë. Përfundimi ka ardhur nga Observatori i Futbollit CIES, në përllogaritjet për vlerën e re të lojtarëve. Një studim i bazuar te shkenca, pas performancave të edicionit që sapo u mbyll, nga i cili doli renditja me 110 em

No Pic available
  • 2017-06-05

Viti legjendar Ronaldo prenoton Topin e Artë

Madhështinë e Cristiano Ronaldos e tregojnë mbi të gjitha shifrat. Një seri rekordesh, paraqitjesh si protagonist dhe golash e kanë ngritur yllin portugez në majë të futbollit botëror, me sulmuesin e Realit që përgatitet të fitojë për të pestën herë në karrierë Topin e Artë. Ro

No Pic available
  • 2017-06-05

Viti legjendar, Ronaldo prenoton Topin e Artë

Madhështinë e Cristiano Ronaldos e tregojnë mbi të gjitha shifrat. Një seri rekordesh, paraqitjesh si protagonist dhe golash e kanë ngritur yllin portugez në majë të futbollit botëror, me sulmuesin e Realit që përgatitet të fitojë për të pestën herë në karrierë Topin e Artë. Ro

No Pic available
  • 2017-05-21

Feston Bayern, Mavraj shpëton nga rënia

Bayern Munchen, i shpallur kampion që 2 javë më parë, ka festuar titullin në shtëpi në ndeshjen e fundit. Për ta bërë më të bukur këtë festë, por edhe lamtumirën e Philippe Lahm dhe Xabi Alonso, bararezët kanë dhuruar spektaklin e radhës jo vetëm me fitoren 4-1 ndaj Freiburg, por

No Pic available
  • 2017-05-04

Njihuni me 20 rekordet e përbindëshit Ronaldo

Cristiano Ronaldo është një përbindësh i vërtetë i golit. Sulmuesi portugez i Realit të Madridit shënoi 3 të tillë ndaj rivalëve të Atleticos, për të forcuar edhe më shumë legjendën e tij në fushat e gjelbërta. 32-vjeçari arriti në kuotën e 103 golave në karrierë në evenime

No Pic available
  • 2017-03-29

Ronaldo dhe Mourinho, më të pasurit e futbollit

Cristiano Ronaldo dhe José Mourinho janë më të pasurit e futbollit botëror. Sipas klasifikimit të publikuar nga France Football, mes pagesës, shpërblimeve dhe të ardhurave nga reklamat, gjatë sezonit 2016-2017 ylli i Realit të Madridit ka përfituar plot 87,5 milionë euro. Në vendin e d