Rezultate te kerkimit per termin: +Bayern

Meta: total 1000 / total_found 5893 / time 0.003 / keyword[0] bayern / docs[0] 5893 / hits[0] 9720 /
Rummenigge tërhiqet: Kahn do jetë pasuesi im te Bayerni!
  • 2019-04-09

Rummenigge tërhiqet: Kahn do jetë pasuesi im te Bayerni!

Karl-Heinz Rummenigge konfirmon rikthimin e Oliver Kahn te Bayern Munich. Portieri legjendar i bavarezëve dhe kombëtares gjermane do të jetë shefi i ri i klubit duke filluar që nga viti 2021. Kahn do të zërë pikërisht vendin e Rummenigges te Bayerni pasi shefi ekzekutiv aktual nuk do të ri

Historike/ Risi teknologjike në sfidën Bayern-Dortmund, dron dhe
  • 2019-04-05

Historike/ Risi teknologjike në sfidën Bayern-Dortmund, dron dhe

Bayern Munchen-Borussia Dortmund është ndeshja që asnjë tifoz nuk mund ta humbasë këtë fundjavë, një përplasje që me shumë gjasë do të vendosë edhe rrugën e titullit kampion në Bundesligën gjermane. Të shtunën, në orën 18:30, bavarezët dhe skuadra verdhezi do të masin forcat

Jose Mourinho, në skenë dalin edhe gjigandët e Gjermanisë!
  • 2019-03-29

Jose Mourinho, në skenë dalin edhe gjigandët e Gjermanisë!

Janë të shumta klubet europiane që po levizin në drejtim të stolit, në kërkim të një trajneri potencial për sezonin e ardhshëm e në këtë mënyrë është i pashmangshëm fakti që kur flitet për klube që kanë projekte ambicioze të dalë në dritë emri i portugezit Jose Mourinho. M

Çmendet Bayerni, blen 80 milionë euro kampionin e botës
  • 2019-03-28

Çmendet Bayerni, blen 80 milionë euro kampionin e botës

Bayern Munchen nis revolucionin në organikë. Klubi i famshëm gjerman ka bërë një supergoditje duke siguruar shërbimet e mbrojtësit të Atletico Madrid, Lucas Hernandes. 23-vjeçari kampion bote me Francën do të luajë nga sezoni i ardhshëm me fanellën e Bayern. Gjermanet kanë paguar kla

Lewa nuk e mendon largimin nga Bayerni, kërkon rinovimin!
  • 2019-03-13

Lewa nuk e mendon largimin nga Bayerni, kërkon rinovimin!

Që nga transferimi tij nga Dortmundi në vitin 2014, Robert Lewandowski ka qënë një prej figurave themeltare të Bayern Munich. Sulmuesi ikonë i kampionëve të Bundesligës e projekton fundin e karrierës së tij pikërisht me fanellën e gjigandwve gjermanë. Le të shohim se çfarë do të

No Pic available
  • 2019-03-09

Rashica nxjerr Schalken nga Bundesliga, trajneri i Werder i thur elozhe (Video)

Florian Kohfeldt ka vetëm fjalë të mira për Milot Rashicën, që shënoi dy gola spektakolar në fitoren e Werderit mbrëmjen e djeshme kundër Schalkes. Talenti i Kosovës ka shkëlqyer në fitoren 4-2, që e rrëzon Schalken në zonën e ftohtë të tabelës. Rashica shënoi fillimisht në min

Çmenduria e Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone  A do e thyej rekordin e Fergusonit?
  • 2019-02-26

Çmenduria e Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone A do e thyej rekordin e Fergusonit?

Ndeshja që u mbyll me penallti midis Chelseat dhe Manchester City në finalen e EFL Kupës, nxori fitues djelmoshat e Pep Guardiolas,  dhe për teknikun spanjoll ky ishte trofeu i 25-të i fituar në karrierë. Kupa e Ligës u shtua në sirtarin e tij. Aty me Barcelonën janë përfshirë tre titu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama