Rezultate te kerkimit per termin: +Bayerni

Meta: total 1000 / total_found 1357 / time 0.000 / keyword[0] bayerni / docs[0] 1357 / hits[0] 1873 /
Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë
  • 2017-05-13

Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë

9 ndeshje, 37 gola në raundin e 33 në Bundesligë. Më shumë u shënua në Leipzig, Bremen dhe Mainz. 5 herë kampionët radhazi shënuan 5 herë në portën e nënkampionëve. Leipzig kryesonte 4-2 në 65, pas kësaj Bayern show në një sfidë jubilare për Costan dhe Bernat. Braziliani luajti

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit
  • 2017-04-29

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit

Bayerni i Mynihut fiton matematikisht titullin e pestë radhazi në Bundesligë dhe të 27-tin në elitën e futbollin gjerman, tri javë para përfundimit të kampionatit.  Skuadra e Carlo Ancelottit shkatërroi 0-6 Wolfsburgun duke dominuar në çdo drejtim në Wolfswagen Arena. Distanca prej 10

No Pic available
  • 2017-04-19

Ronaldo mposht Bayernin, Reali fiton në shtesë dhe kualifikohet

Realit të Madridit nuk i kanë mjaftuar 90 minuta për të kaluar në fazën e gjysmëfinaleve të Ligës së Kampioneve por duhej dhe shtesa për të eliminuar Bayernin e Mynihut. Pas fitores 1 me 2  në ndeshjen e parë, Bayerni pas 90 minutave fitoi me të njëjtin rezultat për ta çuar nd

Verratti, pasuesi i Alonsos te B. Munich
  • 2017-04-17

Verratti, pasuesi i Alonsos te B. Munich

Bayerni në kërkim të zëvendësit të Xabi Alonsos. Mesfushori spanjoll ka komunikuar tërheqjen e tij nga futbolli në fund të këtij sezoni dhe drejtuesit e klubit bavarez kanë nisur nga puna për të gjetur pasuesin ideal të ish lojtarit të përfaqësues La Roja. Carlo Ancelotti trajneri

No Pic available
  • 2017-04-11

Alarm te Bayerni, Lewandowski në dyshim për Realin

Robert Lewandowski alarmon Bayernin e Mynihut. Dy ditë përpara sfidës së Champions League kundër  Realin të Madridit, në radhët e bavarezve ka ankth në lidhje më gjendjen fizike të sulmuesit kryesorë që ata kanë. Bomberi polak nuk është paraqitur në seancën stërvitore, për shka

Kupa e Gjermanisë, Bayerni në gjysmëfinale me Dortmundin
  • 2017-03-14

Kupa e Gjermanisë, Bayerni në gjysmëfinale me Dortmundin

Bayern Mynih sikurse pritej do të ketë kundërshtare Borussia Dortmund në gjymëfinale të Kupës së Gjermanisë. Në takimin e fundit çerekfinal të këtij kompeticioni, i shtyrë për shkak të terrenit të rënduar nga reshjet e dëborës, skuadra modeste e Lottes, e pati të pamundur të su

Ribery: Lewandowski meriton të fitojë Topin e Artë
  • 2017-03-14

Ribery: Lewandowski meriton të fitojë Topin e Artë

Ata të dy kanë fituar për 9 vite radhazi Topin e Artë duke e kthyer trofeun më të rëndësishëm individual për një futbollist në pronë të tyren. 5-4 kryeson Lionel Messi për momentin me Cristiano Ronaldon që është fituesi i edicionit të fundit. Megjithatë vështirë se kjo diferenc