Rezultate te kerkimit per termin: +Bayernin

Meta: total 827 / total_found 827 / time 0.000 / keyword[0] bayernin / docs[0] 827 / hits[0] 1004 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Dridhet Pele, Lionel Messi vetëm 50 gola larg rekordit të legjendës

Lionel Messi vazhdon të shënojë me ritëm të çmendur dhe duket qartë që nuk ka rivalë në Spanjë por edhe në kampionatet e rëndësishme europiane për çmimin e Këpucës së Artë. Në derbin me Espanyolin realizoi dygolësh, duke arritur shifrën e 593 finalizimeve në total me fanellë

Zbulohet formacioni me yjet që i promovoi Van Gaal
  • 2019-03-16

Zbulohet formacioni me yjet që i promovoi Van Gaal

Jam në pension dhe nuk dua të bëj as rolin e trajnerit, as të drejtorit sportiv dhe as opinionistit televiziv. Bashkëshortja ime Truus, 22 vite më parë la punën e saj, për të më ndjekur mua pas, kur drejtoja në shtete të ndryshme. I pata premtuar se do të trajnoja deri në moshën 55-v

Lewa nuk e mendon largimin nga Bayerni, kërkon rinovimin!
  • 2019-03-13

Lewa nuk e mendon largimin nga Bayerni, kërkon rinovimin!

Që nga transferimi tij nga Dortmundi në vitin 2014, Robert Lewandowski ka qënë një prej figurave themeltare të Bayern Munich. Sulmuesi ikonë i kampionëve të Bundesligës e projekton fundin e karrierës së tij pikërisht me fanellën e gjigandwve gjermanë. Le të shohim se çfarë do të

Të ardhurat nga stadiumet, kryesojnë gjigantët spanjollë
  • 2019-03-05

Të ardhurat nga stadiumet, kryesojnë gjigantët spanjollë

Të ardhurat nga stadiumet janë një ndër burimet kryesore për klubet më në zë të Europës. Për sezonin 2017-18 në krye të listës me 10 ekipet që kanë arritur të arkëtojnë të ardhura të majme nga shitja e biletave janë Barcelona dhe Reali i Madridit.  Camp Nou me 144.8 milionë e

E ardhmja e Ribery, mes Turqisë dhe Francës
  • 2018-12-26

E ardhmja e Ribery, mes Turqisë dhe Francës

Ashtu siç tashmë është bërë e ditur nga presidenti Uli Hoeness, Franck Ribery do të largohet nga Bayern Munchen në fundin e këtij sezoni. Por menjëherë pas publikimit të këtij lajmi kanë nisur edhe zërat sa i përket të ardhmes së 35-vjeçarit. Të dhënat e para flasin për një ri

Jurgen Klopp zgjedh mes Messit dhe Ronaldos
  • 2018-12-24

Jurgen Klopp zgjedh mes Messit dhe Ronaldos

Liverpooli i tij po bën mrekullinë, duke konsoliduar vendin e parë në klasifikimin e Premier Leguae-s, çka premton sukses në rrugën drejt titullit që mungon në shtëpinë e The Reds që nga viti i largët 1990, dhe, njëherazi, duke qenë favorit për triumfin në finalen e Championsit kët

United zhvlerëson golin e Ronaldos, City e Real fitojnë me goleada
  • 2018-11-08

United zhvlerëson golin e Ronaldos, City e Real fitojnë me goleada

Jose Mourinho është larguar si triumfator nga Allianz Stadium, ku skuadra e drejtuar prej tij, Manchester United mposhti me përmbysje 1-2, bardhezinjtë e Juventusit, në një sfidë spektakolare. Pas një pjese të parë në barazim pa gola, skuadra e Allegrit gjeti e para avantazhin, me anë t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama