Rezultate te kerkimit per termin: +Bayernit

Meta: total 1000 / total_found 1319 / time 0.000 / keyword[0] bayernit / docs[0] 1319 / hits[0] 1673 /
No Pic available
  • 2017-04-19

Rama komenton humbjen e Bayern-it dhe tallet me Kreshnik Spahiun

Humbja e djeshme në kohën shtesë e Bayernit të Mynihut përballë Realit të Madridit është komentuar edhe nga kryeministri Edi Rama. Por ndërsa nuk përfshihet në debatin për gabimet e arbitrave, Rama thumbon opozitën shqiptare, kjo për shkak edhe të deklaratave ndaj ministrit gjerman

Real-Bajern, mediat e huaja masakrojnë gjyqtarin Kassai
  • 2017-04-19

Real-Bajern, mediat e huaja masakrojnë gjyqtarin Kassai

Crisitano Ronaldo dhe Viktor Kassai janë lojtarët e mëdhenj në shtypin europian. Në Gjermani ata janë mallkim, teksa portugezi shënoi mbrëmë tre gola, i ndihmuar edhe nga vendimet e arbitrit hungarez, që mori kritikat më të ashpra nga Italia. Bild Fußball (Berlin) Mallkimi Cristiano!

Champions League, sot zbulohen dy gjysmëfinalistet e para
  • 2017-04-18

Champions League, sot zbulohen dy gjysmëfinalistet e para

Champions League do të zbulojë mbrëmjen e së Martës dy skuadrat e para gjysëmfinaliste të këtij edicioni dhe vëmendjen kryesore e tërheq klasikja e futbollit Europian, Real Madrid-Bayern Mynih. Kampionët e Bundesligës pasi zhvilluan një pjesë të parë shumë të mirë në përballjen

Verratti, pasuesi i Alonsos te B. Munich
  • 2017-04-17

Verratti, pasuesi i Alonsos te B. Munich

Bayerni në kërkim të zëvendësit të Xabi Alonsos. Mesfushori spanjoll ka komunikuar tërheqjen e tij nga futbolli në fund të këtij sezoni dhe drejtuesit e klubit bavarez kanë nisur nga puna për të gjetur pasuesin ideal të ish lojtarit të përfaqësues La Roja. Carlo Ancelotti trajneri

Granit Xhaka drejt Bayernit si pasardhës i Xabi Alonsos
  • 2017-03-12

Granit Xhaka drejt Bayernit si pasardhës i Xabi Alonsos

Një shqiptar drejt Bayern Munchen, për të marrë rolin e pasardhësit të Xabi Alonsos. Kampionët e Gjermanisë po vëzhgojnë Granit Xhakën për rolin e organizatorit në qendër të mesit të fushës. Kjo është deklarata e Ottmar Hitzfeld, sipas të cilit përveç bavarezëve, emri i 24-vje

Ksabi Alonso i jep fund futbollit, tërhiqet në fund të sezonit
  • 2017-03-09

Ksabi Alonso i jep fund futbollit, tërhiqet në fund të sezonit

E kam jetuar, e kam dashuruar, por po vjen momenti për ti dhënë lamtumirën kësaj loje kaq të bukur. Me këto fjalë Ksabi Alonso mesfushori spanjoll i Bayern Munich ka komunikuar tërheqjen e tij nga futbolli i luajtur në fund të këtij sezoni. Në moshën 35-vjecare, Alonso ka vendosur të

Ramos heroi i Realit, Bayerni turpëron Arsenalin
  • 2017-03-08

Ramos heroi i Realit, Bayerni turpëron Arsenalin

Sergio Ramos shuan vullkanin San Paolo me një dygolësh me kokë, duke qenë vendimtar në fitoren 1-3 me përmbysje të Realit të Madridit ndaj Napolit, rezultat që kualifikon spanjollët në fazën cerekfinale të Championsit, pasi me të njëjtat shifra mbajtësit e trofeut kishin triumfuar ed