Rezultate te kerkimit per termin: +Bedri

Meta: total 1000 / total_found 2308 / time 0.001 / keyword[0] bedri / docs[0] 2308 / hits[0] 3496 /
Durrësi sfidon Vlorën, digjen dy makina gjatë natës
  • 2019-04-03

Durrësi sfidon Vlorën, digjen dy makina gjatë natës

Dy automjete në lagjen nr. 4 në Durrës janë djegur rreth orës 02:00 të mëngjesit të sotëm. Mësohet se njëri prej mjeteve i përket shtetasit Bedri Dervishi, i cili pretendon se zjarrëvënia është e qëllimshme. Ndërkohë mjeti tjetër që është djegur është një automjet tip Gol

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA
  • 2019-03-08

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA

Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla asetet e të cilit janë nën sekuestro pasi është nën hetim për pastrim parash, ka punësuar dy lobistë nga Nju Jorku për të kundërshtuar vendimin e Departamentit të Shtetit që e shpalli “persona non-grata” në SHBA. Michael Gib

Pasaportat false, shqiptarët futen në thikë për të ndryshuar tiparet
  • 2019-02-05

Pasaportat false, shqiptarët futen në thikë për të ndryshuar tiparet

Me dëshirën për të ikur nga vendi, shqiptarët vjedhin identitetin e shtetasve të huaj, duke u maskuar herë si grekë, malazezë dhe herë si bullgarë, ku në një rast një person që interesohej të largohej në SHBA, ka kryer dhe operacione plastike me qëllim që të kishte ngjashmëri m

Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit
  • 2019-02-05

Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit

I shtrirë në disa qytete të Shqipërisë dhe në bashkëpunim me persona të tjerë në Greqi, grupi që falsifikonte dokumente dhe trafikonte në mënyrë të paligjshme klandestinë kishte klientë edhe në Lindjen e Mesme dhe Kinë. Ndërkohë që 32 personat e vënë nën masë sigurimi nga K

Kush mbeti jashtë rrethit të Bashës në zgjedhjet e PD-së (EMRAT)
  • 2019-01-21

Kush mbeti jashtë rrethit të Bashës në zgjedhjet e PD-së (EMRAT)

Partia më e madhe opozitare në vend ka përmbyllur në fundjavë procesin e riorganizimit me zgjedhjen e kryesisë së re dhe të drejtuesve të departamenteve. Përveç disa konfirmimeve, në radhët e PD-së ka pasur edhe të zhgënjyer, si rasti i deputetit Ervin salianji, i cili mbeti jashtë

No Pic available
  • 2018-12-11

Investim për ujin e pijshëm në zonën e Komunës Parisit dhe Pallatit me Shigjeta

Volumi i investimeve vazhdon me të njëjtin ritëm të lartë në të gjithë Tiranën.  Bashkia e Tiranës, nëpërmjet UKT-së ka bërë të mundur realizimin e dy investimeve të rëndësishme të shtrimit të rrjetit të ri të ujësjellësit. Një investim është zbatuar në rrugën Bedri Ka

Fitore oksigjeni për Tiranën, Mema e bën sefte
  • 2018-12-08

Fitore oksigjeni për Tiranën, Mema e bën sefte

Nga Kastrioti te Kastrioti. Fitorja e fundit për Tiranën me Ze Marian në stol ishte ajo e javës së 8-të ndaj skuadrës krutane, pikërisht ndaj Kastriotit erdhi edhe fitorja e parë e Ardian Memës në stolin e bardhebluve. Në “Selman Stërmasi” Tirana regjistroi fitoren e 3-të s