Rezultate te kerkimit per termin: +Begaj

Meta: total 1000 / total_found 1247 / time 0.000 / keyword[0] begaj / docs[0] 1247 / hits[0] 2627 /
Atentati në Vlorë/ Dy fise dhe 7 të vrarë për sherrin e basteve, ja historia
  • 2019-02-19

Atentati në Vlorë/ Dy fise dhe 7 të vrarë për sherrin e basteve, ja historia

Një sherr në sallën e kumarit ka shkaktuar 7 vitima dhe 7 të plagosur. Konflikti i nisur mes dy fiseve në Vlorë, një ditë më parë iu mori jetën edhe dy personave. Por, zanafilla e përplasjeve të dhunshme me armë nis më 7 prill të vitit 2015, në lagjen Çole. Një grup të rinjsh, gj

Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles
  • 2019-02-19

Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles

Gazeta Shqip po i rikthehet edhe një herë masakrës së Çoles, e cila nisi  më 7 Prill 2015, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe u plagos një i katërt. Më herët ne kemi  publikuar dosjen e plotë të kësaj ngjarjeje që solli zinxhirin e ekzekutimeve si pasojë e një sherri banal. Pwr vr

Larje hesapesh / A ka gisht Çipuri në vrasjen e Edison faqedjegurit?!
  • 2019-02-17

Larje hesapesh / A ka gisht Çipuri në vrasjen e Edison faqedjegurit?!

Vendi i ngjarjes në atentatin e sotëm dhe i plagosuri Armando Sulejmani (Çipuri) Vlora u trondit ditën e sotme nga një tjetër vrasje mafioze, ku mbetën të vdekur në vend dy të rinj dhe u plagos lehtë në i tretë. Të ekzekutuarit janë Aurest Rexho dhe Arjan Hasani, ndërsa i plagosur ka

Fund i trishtë për ish-kampionen e botës, Romela Begaj dënohet me
  • 2019-01-24

Fund i trishtë për ish-kampionen e botës, Romela Begaj dënohet me

Në dhjetor të 2017-ës, Romela Begaj e ngriti flamurin shqiptar në majën e botës duke fituar medaljen e artë në Botërorin e peshëngritjes, që u zhvillua në Anaheim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por vetëm një muaj më pas, në 16 janar 2018, shtangistja kuqezi mori një godit

Xhaçka uron 256 ushtarët e rinj: Keni bërë zgjedhjen e duhur
  • 2018-04-27

Xhaçka uron 256 ushtarët e rinj: Keni bërë zgjedhjen e duhur

121 ushtarë të rinj iu bashkuan sot Forcave të Armatosura të Shqipërisë, ndërkohë që 135 të tjerë përfunduan me sukses stërvitjen 10-javore për përparimin e mëtejshëm në gradë. 256 ushtarët e rinj u betuan dhe u certifikuan pas kryerjes së stërvitjeve individuale bazë dhe asa

No Pic available
  • 2018-03-18

Peshëngritja para botërorit, trajneri Kovaçi: Jemi rrumpallë!

Peshëngritësit e kombëtares shqiptare po përgatiten për kampionatin evropian që do të zhvillohet në fundin e muajit mars në Rumani. Në këtë grumbullim i emëruar trajner i kombëtares Zef Kovaci, thekson se sportistët kryesorë, pretendent të aktivitetit jo vetëm që nuk stërviten pr

Dopingu, Romela Begaj pozitive edhe në testin B
  • 2018-03-02

Dopingu, Romela Begaj pozitive edhe në testin B

Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj ka rezultuar pozitive edhe në testin B pas kontrollit për anti-doping. Pasi rezultoi pozitive me testin A me substancën stanozolol për kampionen e botës konfirmohet një gjë e tillë edhe në testin B, i cili është kryer në Kanada pak ditë më parë.