Rezultate te kerkimit per termin: +Begolli

Meta: total 376 / total_found 376 / time 0.000 / keyword[0] begolli / docs[0] 376 / hits[0] 567 /
Miqtë mbjellin pemë në nderim të Dritëro Agollit
  • 2018-03-18

Miqtë mbjellin pemë në nderim të Dritëro Agollit

O toka ime që të lërova e të thura këngë, Që të kam dashur plisin dhe barin, Që të kam fshirë me duar, me mëngë, Në çvend ma le varrin? Këto vargje janë shkruar nga poeti i madh Dritëro Agolli i cili para se të vdiste hodhi në letër një poezi me titullin Testament për lexuesit

No Pic available
  • 2017-11-02

Devoll, përdhunoi nusen e djalit, arrestohet pas 4 vjetësh 48-vjeçari

Një 48-vjeçar i cili është dënuar me 5 vite burg për përdhunimin e nuses së djalit është arrestuar nga policia e Korçës. Bëhet fjalë për shtetasin Gjergji Begolli, nga fshati Miras, i cili ishte shpallur në kërkim për ngjarjen e ndodhur në nëntor të 2013. Specialistët e Seksion

No Pic available
  • 2017-10-31

Myftaraj: Vjedhja qeveritare e parave të kredive për fermerët

Emisioni Ju flet Moska i Kastriot Myftaraj ju rikthye edhe njëherë çështjes së trajtuar më parë prej tij, Shoqërisë së Parë Financiare të Zhvillimit. Myftaraj denoncoi jo vetëm emërimet terësisht politike në këtë institucion shtetëror, por dhe gjendjen alarmante në të cilën ndo

No Pic available
  • 2017-07-22

Tërmeti, një shqiptar i plagosur në ishullin grek

Në ishullin Kos, i goditur nga tërmeti, por edhe në brigjet turke të Bodrumit, jetojnë dhe pushojnë mijëra shqiptarë. Top Channel ka komunikuar me autoritetet lokale, të cilat konfirmuan se deri në mesditë rezultonte se vetëm një shtetas shqiptar nga Flogji i Korçës ka mbetur plagosur

No Pic available
  • 2017-07-12

Policia prish koncertin e Genës në Dhërmi, arreston kompozitorin (Video)

Këngëtari Gena është përballur mbrëmë më një situatë jo të këndshme teksa ishte duke performuar në një lokal në Dhërmi. Gjatë kohës që ai po këndonte në një lokal nate janë shfaqur forcat e FNSH-së të armatosur të cilët janë ngjitur në skenë dhe kanë arrestuar k

No Pic available
  • 2017-06-26

Skandal/Komisionerja e PS nxjerr fletët e votimit nga kutia për të parë votat (Video)

Kandidati i PD-së për deputet në Korçë Ervin Salianji ka denoncuar një tjetër rast pak më parë ku sipas të cilit komisionerja e Partisë Socialiste kryen një akt të paligjshëm. Në videon e postuar nga ai në rrjetin social Facebook, duket komisionerja e PS që nxjerr fletët e votimit

No Pic available
  • 2017-02-23

Me Miqtë e Driteroit..

In Memoriam (Mbresa e Kujtime, kur festonim 80 vjetorin e djalit të xha Rizait të Menkulasit) Gjithnjë pranë zërin e POETIT Nga Raimonda MOISIU Çdo ditë e re sjell diçka të re, përcjell raportin e të përditshmes njerëzore, mes të kaluarës e refleksionit për të ardhmen në jetën e