Rezultate te kerkimit per termin: +Behej

Meta: total 1000 / total_found 4345 / time 0.002 / keyword[0] behej / docs[0] 4345 / hits[0] 5048 /
Me PPP edhe universiteti, Rama befason në Elbasan: Konviktet si rruga
  • 2019-01-22

Me PPP edhe universiteti, Rama befason në Elbasan: Konviktet si rruga

Pas Tiranës, kryeministri Edi Rama e ka zhvendosur sot në Elbasan tryezën e tij të bashkëbisedimit me studentët për Paktin për Universitetin, duke bërë me dije para studentëve të Aleksandër Xhuvanit se investimet në arsim do të realizohen me PPP, ashtu si rrugët e reja që u përfshi

Mashtrim me bastet, 10 mijë euro për ndeshje të fiksuara në Angli
  • 2018-10-04

Mashtrim me bastet, 10 mijë euro për ndeshje të fiksuara në Angli

Fenomeni i ndeshjeve të fiksuara në futboll nga kompani angleze, ka prodhuar skema mashtrimi edhe në Shqipëri. Prokuroria ka dërguar për gjykim ish-presidenten e ekipit te futbollit të Kastriotit, Anisa Hysa, e cila akuzohet për mashtrim ndaj nipit të presidentit të ekipit të futbollit t

No Pic available
  • 2018-09-17

Jeta e mbretit Zog në Stamboll dhe zemërimi i Duçes

Mbreti arriti në Stamboll me 1 Maj 1939, herët në mëngjes. Ishte I shoqeruar nga shumica e Ministrave, disa oficere dhe familja e tij. Z. Xhaxhuli u nis nga Ankaraja me avion qe ta pristë. Unë nuk vajta sepse duhej qe dikush të rrinte në legatë.Gjenco D. Naçi ish diplomati I Zogut tregon n

Fiks Fare/ ARMO, afera prej 600 milionë euro
  • 2018-01-19

Fiks Fare/ ARMO, afera prej 600 milionë euro

Fiks Fare denoncoi abuzimet ndër vite të strukturave shtetërore me kompaninë e përpunimit të naftës, ARMO. Nga viti 2008, deri në ditët e sotme, kompanitë që e administruan, kanë krijuar një borxh prej më shumë se 600 milionë euro. Lojërat e politikës, por edhe keqmenaxhimi i firma

No Pic available
  • 2017-11-03

Profili i vrasësit të Nju Jorkut, si u radikalizua emigranti

Anatomia e terroristit më vdekjeprurës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që prej sulmeve të 11 shtatorit, një kafshë sipas presidentit Donald Trump që meriton vdekjen, të çon shumë larg Manhattan-it. Ekspertët e Byrosë Federale të Hetimit kanë kontrolluar imtësisht celularin e gje

No Pic available
  • 2017-09-16

Vettingu në polici, Noka: Show, Rama e përdhosi me Xhafajn si Ministër

Partia Demokratike nuk e ka pritur mirë vendimin e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj për nisjen e Vettingut në Polici, Gardë dhe SHÇBA. Në pozicionin e deputetit dhe ish-Ministrit të Brendshëm, Flamur Noka, në një deklaratë për mediat shkruan se vettingu në rradhët e policisë ës

No Pic available
  • 2017-09-14

Çpo ndodh me PD-në, kanë frikë Gramozin apo janë dakord të mos flasë Doktori? Reagon Shkëlzen Berisha

Ndërprerja e fjalës ish-kryeministrit Berisha nga kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, kur i mbaroi koha në dispozicion teksa fliste dje në foltoren e Kuvendit, nuk ka kaluar pa komente. Ka qenë Julian Deda, anëtar i Këshillit Kombëtar në PD, i cili ka reaguar për rastin në fjalë, shkruan