Rezultate te kerkimit per termin: +Behgjet +Pacolli

Meta: total 1000 / total_found 2159 / time 0.001 / keyword[0] behgjet / docs[0] 2480 / hits[0] 3653 / keyword[1] pacolli / docs[1] 3646 / hits[1] 10408 /
No Pic available
  • 2017-05-11

Presidenti Nishani nis sot vizitën zyrtare në Kosovë

Presidenti ende në detyrë i Shqipërisë, Bujar Nishani ka nisur sot një vizitë zyrtare në Kosovë. Kreu i shtetit shqiptar ndodhet në shtetin fqinj me ftesë të homologut të tij Hashim Thaçi. Pas pritjes ceremoniale që do të mbahet në sheshin Ibrahim Rugova, do të zhvillohet edhe 

No Pic available
  • 2017-05-03

Zoran Zaev: Kishat në Kosovë janë zemra e Serbisë

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka bërë një deklaratë të befasishme ndërsa është shprehur se kishat në Kosovë janë zemra e Serbisë. Në një intervistë të dhënë së fundmi, kreu i social-demokratëve ka kritikuar Nikolla Gruevskin për njohjen e shtetit të Kosovës si dhe mbështetje

Paralajmërohen me vrasje/ Zbulohet lista e zezë me ministra, deputetë e gazetarë
  • 2017-03-21

Paralajmërohen me vrasje/ Zbulohet lista e zezë me ministra, deputetë e gazetarë

Ministra, deputetë, politikanë e gazetarë, madje edhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është në listën e zezë të organizatës Syri i Popullit për tu eliminuar. Lista dhe dokumente të tjera të kësaj organizate, një prej anëtarëve të së cilës plagosi avokatin kosovar Azem Vllasi

Ja lista me emrat për likuidim të organizatës Syri i Popullit (Dokumente)
  • 2017-03-21

Ja lista me emrat për likuidim të organizatës Syri i Popullit (Dokumente)

Për organizatën Syri i Popullit, e cila ka marrë përsipër atentatin kundër avokatit Azem Vllasi, sigurisht keni dëgjuar. Por, ajo që ishte plotësisht sekret, ishte lista e personave që ishin cak i saj për ekzekutime. Gazeta Fjala ka siguruar këtë listë me emrat e mbi 30 figurave publik

INTERVISTA/ Ismail Kadare: Lubonja shpifës ordiner, Zylyftar Ramizi foli kundër meje kur
  • 2017-02-23

INTERVISTA/ Ismail Kadare: Lubonja shpifës ordiner, Zylyftar Ramizi foli kundër meje kur

Intervista e Ismail Kadaresë, shkrimtarit më të madh të gjallë të botës shqiptare dhe njëri ndër më të mëdhenjtë e kohës që jetojmë, dhënë për Mentor Nazarko në Konica.al, është rrëfimi më i plotë dhe më i strukturuar i raportit të tij me diktaturën. Ai shpjegon në i

Kosova feston sot 9-vjetorin e Pavarësisë, kush këmbënguli dhe kush nuk donte të shpallej Pavarësia
  • 2017-02-17

Kosova feston sot 9-vjetorin e Pavarësisë, kush këmbënguli dhe kush nuk donte të shpallej Pavarësia

Sot shënohet 9-vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshe në të gjitha komunat e Kosovës. Ndryshe nga vitet tjera, gjatë ditës së sotme nuk do të marshojë FSK-ja. Dje Kuvendi i Kosovës ka mbajtur një seancë solemne, nd

No Pic available
  • 2017-01-12

Blic: Ish-presidenti Behgjet Pacolli blen lirimin e Haradinaj

Mediat serbe kanë nisur një fushatë spekulimi sa i përket përpjekjeve të autoriteteve kosovare për lirimin e ish-kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj. Gazeta Blic shkruan se ish-presidenti i Kosovës, njëkohësisht dhe biznesmeni më i pasur shqiptar Behgjet Pacolli nuk po kursen pasurinë