Rezultate te kerkimit per termin: +Behramit

Meta: total 307 / total_found 307 / time 0.000 / keyword[0] behramit / docs[0] 307 / hits[0] 371 /
Hajde Zvicër! Gazeta zvicerane hapet në gjuhën shqipe
  • 2018-07-03

Hajde Zvicër! Gazeta zvicerane hapet në gjuhën shqipe

Shqiponja që Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri shpalosën në Rusi duket se i ka bërë vërtetë krenarë zviceranët, të cilët që prej ndeshjes së helvetëve me Serbinë e kanë reflektuar mbështetjen e tyre për futbollistët shqiptarë të kombëtares në forma të ndryshme. Pas satmposjes

Valon Behrami shpërthen në lot: Ja pse zgjodha Zvicrën
  • 2016-06-26

Valon Behrami shpërthen në lot: Ja pse zgjodha Zvicrën

Valon Behrami është një nga futbollistët kosovarë që ka zgjedhur të përfaqësojë kombëtaren zviceriane duke irrituar kështu tifozët shqiptarë. Ndryshe nga futbollistët e tjerë që kanë zgjedhur Zvicrën, ai është një nga lojtarët që është kritikuar më shumë, ndoshta edh

Behrami në lot: I lumtur që njerëzit kuptuan çfarë jap për Zvicrën
  • 2016-06-26

Behrami në lot: I lumtur që njerëzit kuptuan çfarë jap për Zvicrën

Valon Behrami ka treguar më së miri se pse ai është aq i përkushtuar ndaj Zvicrës dhe pse për këtë vend ka refuzuar kalimin te përfaqësuesja e Kosovës. Ndonëse shiritin e kapitenit te helvetët e mban Lihtshtajner, tashmë tifozët e Zvicrës identifikohen me mesfushorin me origjinë

Me plis dhe me dinjitet
  • 2016-06-17

Me plis dhe me dinjitet

Zürich-Strassbourg-Verdun-Lens: shënime për një udhëtim, për futbollin dhe entuziazmin e bukur shqiptar. Nga Enver Robelli Është e premte, dielli duket i zbehtë në horizont, por rrezet gjatë ditës do ti mposhtin retë. Kjo është e sigurt si amini në kishë e xhami. Rruga nga Züric

No Pic available
  • 2016-06-12

Euro 2016, Shqipëria humb përballë Zvicrës me rezultatin 0-1

Ndeshja Shqipëri-Zvicër është mbyllur me rezultatin 0-1.  Goli u shënua në pjesën e parë nga zviceranët në minutën e 5-të. Edhe skuadra shqiptare pati mjaft mundësi goli, por topi nuk përfundoi në rrjet. Pavarësisht rezultatit, analistët gjykojnë se skuadra shqiptare ka bërë nj

Blick: Çfarë simbolizojnë emrat e shqiptarëve të Zvicrës
  • 2016-06-09

Blick: Çfarë simbolizojnë emrat e shqiptarëve të Zvicrës

Përplasja me Shqipërinë në sfidën parë të Grupit A të eliminatoreve të Europianit, i ka detyruar zviceranët të rrëmojnë më shumë në kulturën shqiptare, ose më saktë të analizojnë prejardhjen e emrave të futbollistëve me origjinë shqiptare që përfaqësojnë Zvicrën. Blick p