Rezultate te kerkimit per termin: +Beja

Total: 3197
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Beja: 53 programe pas universitare

Tiran (start) Ministri i Arsimit dhe Shkencs, Fatos Beja gjat fjalimit t mbajtur sot para deputetve, duke prshndetur eljen e regjistrimeve pr programet e kursit t dyt dhe t Masterave, e ka cilsuar si sukses, q studentt shqiptar kan t drejt t regjistrohen n ciklin e dyt t studimeve. Beja tha se jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.543Z

Legalizimet, Beja kundër Topit

  Komisioni i Ligjeve ka refuzuar të marrë në shqyrtim dekretin e Presidentit për legalizimet   TIRANË- Vërejtjet e Presidentit të Republikës, Bamir Topi, për ligjin e ndryshuar të legalizimeve nuk janë mirëpritur nga të gjithë përfaqësuesit e djathtë. Megjithëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.298Z

Beja, apel studenteve: Aplikoni per kartat

Ministri i Arsimit, Fatos Beja iu eshte bashkuar apeleve te politikaneve te tjere qe ftojne qytetaret qe te aplikojne per pajisjen me leternjoftime. Ne nje deklarate per shtyp te mbajtur diten e sotme, ministri Beja u ka kerkuar te gjithe studenteve qe te marrin pjese ne kete proces. &ld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.855Z

Beja: Presidentin do e zgjedhë PD

Maxhoranca e djathtë duket e vendosur që vitin e ardhshëm ta zgjedhë e vetme Presidentin e Republikës. Deputeti i PD-së, Fatos Beja, u shpreh dje se Kushtetuta aktuale ia lejon këtë maxhorancës, pasi kërkohen vetëm 71 vota në raundin e fundit. Sipas tij, në këtë situatë, opozita nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.323Z

Beja: Mbështetje për universitetet private

Ministri i Arsimit dhe i Shkencës, z. Fatos Beja, ka shprehur edhe një herë mbështetjen e tij dhe të qeverisë ndaj universiteteve jopublike në vend. Duke folur paraditen e djeshme në Komisionin parlamentar të Edukimit ai u shpreh se të gjitha universitetet që plotësojnë kriteret, do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.503Z

Beja, tregtarët dhe politikanët e Durrësit

Familja Beja njihet në Durrës, si dhe në Tiranë, atje ku para çlirimit zhvilloi edhe veprimtarinë e vet tregtare. Megjithëse të njohur në këtë profesion, nga kjo familje doli Shefqet Beja, deputeti i pushkatuar nga komunizmi si një njeri që kundërshtoi totalitarizmin e Enver Hoxhës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.341Z

Beja kthen emrin “Ismail Qemali”

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, z. Fatos Beja, në daljen e tij të parë publike si ministër ka kthyer emërtimin “Ismail Qemali” Universitetit të Vlorës. Sipas Bejës, dikasteri që ai drejton nuk do të kalojë kërkesën e senatit të Universiteti të Vlorës për vendim në Këshillin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama