Rezultate te kerkimit per termin: +Bektashi

Total: 500
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.951Z

Bektashi transferohet në Heidenheim

Nga Express më 19 maj 2011 në ora 12:04 Shqipon Bektashi nuk është më lojtar i Freiburgut. Futbollisti kosovar të mërkurën i është bashkuar ekipit nga Bundesliga 3, FC Heidenheim. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat gjermane, sipas të cilave 20 vjeçari ka nënshkruar kontratë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.863Z

Bektashi ‘jo’ Gjermanisë e Serbisë për Shqipërinë

Sulmuesi 17-vjeçar, Shqipron Bektashi, ka ngjallur interesimin e shumë skuadrave në Gjermani, madje edhe të specialistëve të Federatës Gjermane të Futbollit. Jetmir Halilaj Bektashi aktivizohet me ekipin e U-19 të Fraiburgut, ndonëse për moshën që ka, duhet të luajë me ekipin U-1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.031Z

FOTOT/ Komuniteti bektashi i bashkohet Veliajt në mbjelljen e pemëve te liqeni

Krerë të Komuniteti Bektashi i janë bashkuar kryebashkiakut Veliaj në mbjelljen e pemëve në liqenin artificial Baba Mondi dhe Komuniteti Bektashi u bashkuan me Bashkia Tiranë për mbjelljen e 200 pemëve te Liqeni. Në pak ditë nis prishja e dhjetra ndërtimeve pa leje aty, lirojmë mijë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.867Z

Perkujtohet 90-vjetori i Kongresit Bektashi

SKRAPAR - Perkujtohet 90-vjetori i Kongresit te pare Bektashi ne Shqiperi mbajtur ne vitin 1921. Ne kete aktivitet merrnin pjese perfaqesues te Kryegjyshates Boterore si dhe te pushtetit vendor. Prefekti Bujar Hoxha vleresoi kete date te rendesishme te rruges se ndritur te bektashinjve shqiptare te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.196Z

Alma Bektashi: Aty ku më fle shpirti

Ka kaluar kohë qysh kur vajza nga Kosova erdhi në Tiranë për të ndjekur studimet. Për Shqipërinë, kishte dëgjuar mjaftueshëm nga i ati, i cili tokën amë e kishte prekur herët. Ai kishte qenë disa herë në Tiranë në vitet ‘70-‘80, për të përfaqësuar Institutin Albanologjik t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.750Z

Alma Bektashi, tashmë autore libri

Nga skena, në auditorin e universitetit. E tashmë, pas eksperiencës së saj, edhe autore e një libri profesional. Bëhet fjalë për këngëtaren me zërin e fuqishëm Alma Bektashi, e cila u mënjanua nga skena muzikore për t’iu përkushtuar mësimdhënies në Universitetin e Prishtinës. Ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.919Z

Perurohet odeoni i ri i Komunitetit Bektashi

brbrCeremonia e perurimit te odeonit te ri te komunitetit bektashi ka bere bashke kreret e politikes shqiptare Kryeministri Edi Rama kreu i kuvendit Ilir Meta dhe lideri i opozites Lulzim Basha kane qene pjese e ceremonise se perurimit te ketij objekti kulti Kryegjyshi boteror u uroi mireseardhjen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama