Rezultate te kerkimit per termin: +Bektashinjve

Total: 600
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.409Z

Berisha, viziton Kryegjyshaten Boterore te Bektashinjve

Kryeministri Berisha ka vizituar seline e shenjte te Kryegjyshates Boterore te Bektashinjve me rastin e festes se hashures. Kryeministri Berisha i percolli kryetarit te kryegjyshates, baba dede Reshat Bardhi dhe te gjithe besimtareve bektashinj, urimet me te mira ne kete dite te shenjte.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.309Z

Kreu i bektashinjve falënderon Presidentin e Ora News, Ylli Ndroqi

Në Malin e Tomorit ka nisur pelegrinazhi pesëditor për nder të Abaz Aliut. Në fjalën e mbajtur, kryegjyshi i Bektashinjve, baba Edmond Brahimaj, midis të tjerash ka falënderuar Presidentin e Ora News, zt. Ylli Ndroqi për transmetimin direkt të ceremonisë në ekranin e këtij televizioni.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.634Z

Festa e Ashures, Presidenti Topi viziton Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, vizitoi dje Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve me rastin e festës së Ashures. Pasi u takua dhe u përshëndet ngrohtësisht me Kryegjyshin Botëror të Bektashinjve, Haxhi Dede Reshat Bardhi dhe krerët e tjerë bektashinj, të cilët mikpritën kreun e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.063Z

Kryegjyshi i bektashinjve, Edmond Brahimaj, pritet në Vatikan nga Papa Françesku

Kryegjyshi i bektashinjve Haxhi Dede Edmond Brahimaj është pritur në Vatikan nga Papa Françesku në një audiencë të veçantë. Takimi midis Papa Françeskut dhe Baba Mondit mësohet se ka zgjatur rreth 45 minuta dhe në fokus të tij ka qënë vlerësimi për rolin e bektashizmit në Shqipër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.923Z

Komuniteti i bektashinjve, darkë iftari për muajin e Ramazanit

Me rastin e muajit të Ramazanit Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve ka shtruar një darkë iftari, ku ishin të ftuar përfaqësues të komuniteteve fetare, deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, përfaqësues të trupit Diplomatik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.887Z

Kryegjyshata e Bektashinjve organizon pritjen e përvitshme me median

Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Haxhi Dede Edmond Brahimaj organizoi pritjen e përvitshme me përfaqësuesit e medias në vend. Në këtë fundvit, Baba Edmond Brahimaj shprehu mirënjohjen për njerëzit e medias dhe uroi për vijimin e bashkëpunimit. Baba Mondi: Zoti ju ndriçoftë me punën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.705Z

Presidenti Topi uron Kryegjyshin Botëror të Bektashinjve, Haxhi Dede Reshat Bardhi.

4 mars 2010 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi i ka dërguar një mesazh urimi me rastin e 75-vjetorit Kryegjyshit Botërore të Bektashinjve, Haxhi Dede Reshat Bardhi në të cilin thuhet: “Fort i nderuar Haxhi Dede Reshat Bardhi! Duke përfituar nga ky rast i lumtur i 75-vjetorit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama