Rezultate te kerkimit per termin: +Belgjik

Meta: total 1000 / total_found 5029 / time 0.004 / keyword[0] belgjik / docs[0] 5029 / hits[0] 8096 /
Petrit Çeku performon me Orkestrën Simfonike të Radio Televizionit Kroat
  • 2014-12-28

Petrit Çeku performon me Orkestrën Simfonike të Radio Televizionit Kroat

Kitaristi i mirënjohur nga Prizreni, Petrit Çeku, do të performojë në Lisinski Hall në Zagreb, në një koncert që i kushtohet muzikës spanjolle, më 29 dhjetor. Përkrah Çekut, në këtë koncert do të performojnë edhe Tena Lucero, Sara Domjanic dhe Marin Maras. Kitaristi po bën provat

Ja se si krenohen belgët me Januzajn (VIDEO)
  • 2014-12-25

Ja se si krenohen belgët me Januzajn (VIDEO)

Televizioni i njohur belg, "Sporting Telenet" ka publikuar një reklamë interesante për Urimin e Krishtlindjeve. Reklama është e mbushur me krenari për yjet e futbollit belg që po luajnë në Premierligë e që janë me ndikim tejet t&

Një administratë që funksion mbi meritën garanci për shtetin
  • 2014-12-23

Një administratë që funksion mbi meritën garanci për shtetin

Ju faleminderit për fjalët inkurajuese, sepse është inkurajuese që në këtë proces shumë të vështirë, i cili është i minuar në themelin e vet nga një mosbesim historik, të mund të çelim një faqe tërësisht të re, të panjohur më parë për administratën, duke vendosur në the

FIFA: Do të publikojmë raportin e plotë për votimet e Botërorëve
  • 2014-12-20

FIFA: Do të publikojmë raportin e plotë për votimet e Botërorëve

Pavarësisht përfundimeve, hidhet poshtë ideja e rivotimit për 2018 dhe 2022  Publikimi Dokumenti do të bëhet publik pasi të mbyllen çështjet e hapura ndaj Franc Bekenbauer, Angel Maria Vijar, Uraui Makudi dhe Mihal D’Hoge Raporti mbi korrupsionin në votimin për zgjedhjen e organi

Arrestohet i kërkuari në Belgjikë, i gjenden armë e sende me vlerë
  • 2014-12-19

Arrestohet i kërkuari në Belgjikë, i gjenden armë e sende me vlerë

Shkodër - Një shtetas i dënuar për disa vepra penale, midis të cilave edhe për vrasje u arrestua nga policia e Shkodrës. Shtetasi Dorjan Duli, 36-vjeç, përfundoi në pranga pasi është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga policia belge. Në momentin që policia ka shkuar për kontroll

FIFA "godet" Shqipërinë në rënditje
  • 2014-12-18

FIFA "godet" Shqipërinë në rënditje

FIFA ka publikuar para pak minutash rënditjen e kombëtareve të futbollit për muajin dhjetor. Asnjë risi përsa i përket Top 10 që kryesohet nga Gjermania e ndjekur nga Argjentina dhe Kolumbia, ndërsa ajo që bie në sy është Kombëtar

No Pic available
  • 2014-12-17

Tragjedia në Francë, identifikohet dhe trupi i Erindës, vjen sot në Atdhe

Autoritetet franceze kanë konfirmuar se dhe viktima e tjetër që u shkrumbua në një kamion në Francë një muaj më parë i përket 26-vjeçares Erinda Kaçorri nga Rrësheni. Pas 1 muaj pritje dhe ankthi me shpresën se vajza e tyre mund të jetë gjallë, familjarët kanë marrë vesh lajmin