Rezultate te kerkimit per termin: +Belgjik

Meta: total 1000 / total_found 6656 / time 0.003 / keyword[0] belgjik / docs[0] 6656 / hits[0] 10810 /
Shën Valentini, këshilla për beqarët që duan të mbijetojnë
  • 2017-02-13

Shën Valentini, këshilla për beqarët që duan të mbijetojnë

Nga vendet romantike të botës, tek qytetet për ata që janë beqarë dhe kërkojnë të zbaviten. Ja disa këshilla për ditën më të veçantë të vitit Amsterdam, Holandë Shën Valentini ndan shpirtrat: nga njëra anë ka nga ata që betohen për dashuri të përjetshme gjatë një darke rom

No Pic available
  • 2017-02-12

Njihuni me Ilirin, djalin që për 21 vite bën muzikën më të bukur në Santorini

Nga Entela Resuli Për herë të parë, Ilirin e kam dëgjuar dimrin e kaluar në një klub modest në Tiranë. Ky djalë me flokët e kapura bisht, i vendosur në një cep të ambientit hutoi për mirë të gjithë klientelën e asaj nate. Ishte një zë kumbues në një lokal të vogël! Mesa duke

SHBA vendos forcat ushtarake në Europë: Harta e shpërndarjes
  • 2017-02-11

SHBA vendos forcat ushtarake në Europë: Harta e shpërndarjes

Pentagoni ka përfunduar vendosjen e forcave në kontinent. Në Europë Brigada Ajrore e SHBA në kuadër të operacionit Atlantic Resolve. NATO mendon për një qendër antiterrorizëm pranë Komandës së Forcave Aleatë në Napoli. Shtetet e Bashkuara kanë përfunduar zyrtarisht ripozicionimin e

PROFILET/ Kush janë 5 juristët e huaj që mbërritën në Tiranë për vettingun
  • 2017-02-09

PROFILET/ Kush janë 5 juristët e huaj që mbërritën në Tiranë për vettingun

Kanë mbërritur në Tiranë ekspertët e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, një organizëm që do të mbikëqyrë zbatimin e ligjit të Vettingut, pjesë e reformës në drejtësi. Por kush janë ekspertët e nivelit të lartë që vijnë nga gjithë bota? Ata kanë punuar në një sërë

Llalla, shpjegime për grupet kriminale në Belgjikë dhe gjyqin ndaj Mark Frrokut
  • 2017-02-08

Llalla, shpjegime për grupet kriminale në Belgjikë dhe gjyqin ndaj Mark Frrokut

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka takuar në Bruksel homologun e Belgjikës  Frederic Van Leeuw, ku kanë folur mbi forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit në çështje me rëndësi globale. Fokusi kryesor i bisedës së tyre, ishin masat e marra për luftën kundër terrorizmit.

No Pic available
  • 2017-02-08

Llalla takon homologun belg, e informon për Balilin dhe Frrokun

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka diskutuar në Bruksel me homologun e tij, Prokurorin Federal të Belgjikës, Frederic Van Leeuw, për forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit në çështjet me rëndësi globale, ku fokusi kryesor ishin masat e përbashkëta për luftën kundër terr

No Pic available
  • 2017-02-08

Profilet e ekipit të ekspertëve afatshkurtër

Z. Peter Ainsworth është Këshilltar i Lartë kundër Korrupsionit për Departamentin e Drejtësisë së Shteteve të Bashkuara. Nga viti 1997 deri në vitin 2011, z. Ainsworth ka qenë Zëvendës Shef i Seksionit të Integritetit Publik i Departamentit të Drejtësisë, seksioni kryesor procedues