Rezultate te kerkimit per termin: +Belgjika

Total: 3758
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.924Z

Hyseni: Pritetpërkushtim intensivnga Belgjika

PRISHTINE- Kosova pret një përkushtim më intensiv dhe më sistematik nga Belgjika krahasuar me atë të presidencës spanjolle, theksoi ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni. Hyseni thotë se nuk do të ketë ndryshim substancial pasi si kryesues i BE-së, Belgjika duhet të zbatojë po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.593Z

Shpërthen Belgjika ndaj Irlandës, fiton 3-0

Vuajtën shumë ndaj Italisë, madje u mposhtën me rezultatin 2-0, por në ndeshjen e dytë ndaj Irlandës, Belgjika ka shfaqur cilësitë e saj duke arritur një fitore të pastër 3-0, e dyta me këtë rezultat në Euro 2016, pas ndeshjes së mbrëmshme Spanjë-Turqi. Të besuarit e Wilmots domin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.774Z

Januzaj shikon, Belgjika fiton

Belgjika është kualifikuar për në raundin tjetër në Botëror pas fitores së dytë ndaj Rusisë me rezultat 1-0. Adnan Januzaj nuk pati rastin as në këtë ndeshje për debutim në Botëror. Belgjika ishte bindëse në pj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.237Z

Belgjika mbetet pa qeveri

Belgjika ende nuk e ka nje qeveri per shkak se partite nuk po gjejne dot nje kompromis. Pas 4 muajsh bisedime separatistet flamande qe fituan 28 perqind te votave u terhoqen te pakenaqur.113 dite bisedime shkuan deme pas terheqjes se partise separatiste Aleanca e re Flamand qe thote se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.397Z

Edhe Belgjika në telashe?

Belgjika rrezikon të pasojë rastin e Greqisë dhe Italisë, nëse nuk formon një qeveri së shpejti.Alarmi është dhënë nga komisionari belg i BE-së, Karel De Gucht, i cili e quajti vendin e tij si “viktimën e mundshme të radhës”, duke argumentuar se mungesa e një qeverie do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.218Z

Belgjika: Respektoni rregullat, përndryshe kthejmë vizat

Share Belgjika i ka bërë sërish thirrje Shqipërisë të respektojë liberalizimin e vizave. Sekretarja belge për emigracionin Moggie de Block gjatë një takimi në qytetin e Shkodrës ka paralajmëruar vendosjen e vizave mes vendit të saj dhe Shqipërisë nëse do të ketë rritje të azilk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.960Z

Antarësimi në NATO, Belgjika ratifikon protokollin

Dhoma e Përfaqësuesve të Belgjikës ka marrë sot vendimin për miratimin e protokollit për antarësimin e Shqipërisë në NATO. Kështu Belgjika bëhet vendi i 19-të që ka pranuar ratifikimin për antarësimin e vendit në NATO. BRUKSEL- Belgjika ka ratifikuar protokollin e antarësimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama