Rezultate te kerkimit per termin: +Belgjika

Meta: total 1000 / total_found 3585 / time 0.002 / keyword[0] belgjika / docs[0] 3585 / hits[0] 4615 /
No Pic available
  • 2017-06-25

PriFest sjell 3 premiera botërore

Festivali më i madh Ndërkombëtar i Filmit në Kosovë PriFest, që do të ketë edicionin e 9-të në korrik ka bërë publik programin e parë të filmave në mes gjithsej 10 programeve të ndryshme që ka ky festival. Bëhet fjalë për programin garues të filmave Middle Length (Metrazh i mes

No Pic available
  • 2017-06-21

Ky është atentatori i Brukselit, i divorcuar dhe me precedent narkotikësh

Ky është 36-vjeçari maroken, Oussama Zariouh, i cili shpërtheu bombën në stacionin Qendror të Brukselit. Ngjarja u regjistrua rreth orës 20:39 të mbrëmjes së të martës. Autoritetet belge bëjnë me dije se 36-vjeçari me banim në Sint-Jans-Molenbeek njihet si person që ka strehuar nj

No Pic available
  • 2017-06-21

Identifikohet autori i sulmit në Bruksel

Personi i dyshuar për shpërthimin e një bombe në Stacionin Qendror të Brukselit është identifikuar si një maroken 36-vjeçar me banim në qytetin e Molenbeek-ut, që njihet se ka strehuar një sërë agresorësh xhihadistë. I dyshuari me inicialet O.Z. u qëllua nga ushtria belge dhe vdiq p

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Suedia ndëshkon Francën në shtesë, Bosnja ndalet nga Greqia
  • 2017-06-10

Suedia ndëshkon Francën në shtesë, Bosnja ndalet nga Greqia

Një gol në frymën e fundit i siguron një fitore shumë të rëndësishme Suedisë në sfidën më të fortë të mbrëmjes eliminatore ndaj Francës. Ola Toivonen në minutën e 90 i shkaktoi Francës humbjen e parë në këto eliminatore, duke i dhuruar Suedisë jetike 2-1. Një gol i Olivier G

Teodor Keko, letra e së shoqes pas 13 vitesh
  • 2017-06-06

Teodor Keko, letra e së shoqes pas 13 vitesh

Xhuli Keko Letra nr. 1 Është letra e parë pas 13 vjetësh. po me merret fryma. me vijnë në kokë aq shumë mendime që më pengojnë ato për të cilat e mora këtë rrugëtim, nuk di kë të shkruaj të parin, po e lehtësoj veten duke të shkruar gjera të zakonshme vdektarësh: Martini sapo

Modelet e makinave më të shitura në Europë
  • 2017-06-04

Modelet e makinave më të shitura në Europë

Volkswagen Golf është makina më e shitur në Europë. Shifrat tregojnë se makina shumë popullore edhe në vendin tonë shet mbi 500 mijë modele në vit, duke zënë 3,7% të tregut të makinave personale. Ajo ndiqet nga Ford Fiesta, Renault Clio, VW Polo dhe Ford Focus. Ndërsa sa i përket m