Rezultate te kerkimit per termin: +Belize

Meta: total 114 / total_found 114 / time 0.000 / keyword[0] belize / docs[0] 114 / hits[0] 145 /
Top Story, si fshihen rusët pas kompanisë Biniatta Trade, që paguan për lobimin e PD-së
  • 2019-03-27

Top Story, si fshihen rusët pas kompanisë Biniatta Trade, që paguan për lobimin e PD-së

Ishin të dhënat nga regjistri i korporatave britanike që e bënë këtë histori edhe më interesante për gazetarët e Mother Jones. Ata zbuluan se Biniatta Trade është një partneritet i krijuar nga dy kompani: Asverro Corp dhe Liminez Commerce. Secila prej këtyre firmave ishte inkorporuar

Lobimi i PD-së në SHBA, zgjerohet hetimi për ruletën ruse
  • 2019-03-20

Lobimi i PD-së në SHBA, zgjerohet hetimi për ruletën ruse

Investigimi i revistës amerikane Mother Jones vitin e shkuar, mbi lobimin prej 675.000 dollarësh nga Partia Demokratike, përmes kompanisë Stonington Strategies të lobistit Nick Muzin, ngrinte dyshime se pas një pjese të pagesave të bëra nga kompania Biniatta Trade LP, me qendër në Skoci,

Dhjetë mrekulli nga bota e natyrës (FOTO)
  • 2019-02-05

Dhjetë mrekulli nga bota e natyrës (FOTO)

Peizazhe të këndshme, flora e fauna e harlisur dhe ekosistemet me vlerë të madhe. Duhet të shihen të paktën një herë në jetë Ka vende ku natyra krijon kryevepra të vërteta, të gjitha që duhet të zbulohen dhe, brenda kufijve të mundshëm, të mbrohen. Ne kemi zgjedhur dhjetë, nga ka

Pushimet, njihuni me 5 ishujt privatë për tu marrë me qira
  • 2018-12-27

Pushimet, njihuni me 5 ishujt privatë për tu marrë me qira

Nga Karaibet në Polinezinë Franceze, ti afrohesh Parajsës është e mundur Të lësh mbrapa çdo impejim dhe të strehohesh në një parajsë tokësore për veten, për miqtë tuaj ose për të dashurit tuaj. Ëndrra e shumë njerëzve mund të bëhet realitet, në disa raste edhe me çmime të u

Hotelet e VIP-ave, nga Giorgio Armani te Cristiano Ronaldo (Foto)
  • 2018-09-29

Hotelet e VIP-ave, nga Giorgio Armani te Cristiano Ronaldo (Foto)

Cristiano Ronaldo. Pestana CR7 Hotel (Portugali) Dubai, New York, Ibiza: njihuni me hotelet e disa protagonistëve të mëdhenj të grupit jet Francis Ford Coppola nuk kishte asnjë dyshim dhe zgjodhi Italinë. Lionel Messi ka një hotel në Ibiza dhe CR7 ka zgjedhur vendin amë në Portugali. Këtu

Si kompanitë ruse punësuan ish-ndihmësin e Trump për të lobuar për PD
  • 2018-03-07

Si kompanitë ruse punësuan ish-ndihmësin e Trump për të lobuar për PD

Fotoja ilustruese e përdorur nga “MotherJones” A e shfrytëzuan rusët sistemin politik amerikan për të promovuar të djathtën shqiptare në Uashington dhe nxitur trazira në Ballkan?. Me këtë pyetje të madhe revista Mother Jones nis artikullin e saj të gjatë investigativ. Nj

Udhëtimet e zemrës, ja 10 hotelet më romantike në botë (Foto)
  • 2018-02-13

Udhëtimet e zemrës, ja 10 hotelet më romantike në botë (Foto)

Parisi është cilësuar mbretëresha e dashurisë: në Top 10 Europiane përfshihen edhe dy hotele në Itali, përkatësisht në Kapri dhe Venecia E ku ka më mirë se të festosh një dashuri duke udhëtuar larg dhe duke u akomoduar në një hotel luksoz? Me rastin e Ditës së Shën Valentinit, u