Rezultate te kerkimit per termin: +Belliu

Total: 90
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.755Z

Rrofte Ilir Belliu vdekte letersia

Nuk di si ta nisesh e ku ta cosh fjalen kur fjala te vjen per poetin Ilir Belliu. Poet me te gjitha deri me nje dhe me shume. Poet qe jetonte fizikisht pa gjoja sikur gjase apo vetedije poezine si jete. Poet qe fliste jeten ashtu si e shkruante vargun. I njejti jerm poetik filozofik po e njejta buke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.822Z

Belliu Amerikani Tejlor me paralajmeroi per rrezikun e Gerdecit

Deshmia Andi Belliu ishte deshmitari i radhes dje ne procesin Gerdeci. Ish-punonjesi i fabrikes se demontimit tha se kishte marre sinjalizime te mos punonte ne projektin e dyte te demontimit te kalibrit te larte pasi mbarte rrezikshmeri te larte. Ne deshmine qe zgjati rreth dy ore Belliu deklaroi s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.824Z

Belliu Amerikani parandiente rrezik nga predhat ne Gerdec

Fakti u be i ditur ne seancen e djeshme te dosjes Gerdeci ne Gjykaten e Tiranes nga deshmitari Andi Belliu. Belliu ish-punonjes ne fabriken e demontimit tha dje se Rodney Tailor nje nga specialistet amerikane qe punonin ne fabrike i kishte treguar per rrezikun e madh ne te cilin demontoheshin predha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.825Z

Gerdeci Belliu Taylor tha se puna ne fabrike kishte rrezikshmeri te larte

Kreu i Shoqates se Punetoreve te Gerdecit rrefeu njohjen me amerikanin punen ne fabrike faktin e filmimit te shperthimit ne Gerdec Puna ne Gerdec ishte me rrezikshmeri te larte. Ky ka qene deklarimi i bere nga kreu i Shoqates se Punonjesve te Fabrikes se Gerdecit Andi Belliu te ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.719Z

Gerdeci deshmia e punetorit Me paralajmeruan per rrezikun

TIRANEuml- Njeri prej punonjesve ne fabriken e demontimit ne Gerdec Andi Belliu deshmoi sot ne seancen e rradhes te Gerdecit se kishte marre sinjalizime te mos punonte ne projektin e dyte te demontimit te kalibrit te larte pasi mbarte rrezikshmeri te larte. Belliu gjate nje deshmie qe zgjati mbi nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.719Z

Gerdeci deshmojne punetoret

Andi Belliu ish-kryetar i Shoqates se Punetoreve te Gerdecit ka deklaruar gjate deshmise se tij ne procesin gjyqesor per tragjedine e 15 marsit 2008 se nje prej administratoreve amerikane e kishte lajmeruar te mos vazhdonte me punen ne Gerdec per shkak te rrezikshmerise se larte. Bel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.227Z

Policia ndalon Belliun, dëshmitarin e lidhjes mes Gërdecit dhe aferës së AEY

Nga Rildo Ngjela Një nga punëtorët e punishtes së Gërdecit, dëshmitar në atë që është në fakt lidhja e aferës së Gërdecit me trafikun e armëve kineze përmes Rinasit, dhe iniciatori i grevës së urisë së këtyre punëtorëve të kësaj punishteje, Andi Belliu, është nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama