Rezultate te kerkimit per termin: +Ben +Qimja

Meta: total 207 / total_found 207 / time 0.000 / keyword[0] ben / docs[0] 34771 / hits[0] 47592 / keyword[1] qimja / docs[1] 281 / hits[1] 543 /
Kur PD hetonte Kreshnik Spahiun: Nuk të mbron dot as Ben Qimja, as Delijorgji!
  • 2017-02-28

Kur PD hetonte Kreshnik Spahiun: Nuk të mbron dot as Ben Qimja, as Delijorgji!

Kreshnik Spahiu duket se është bërë ylli i protestës së PD-së në çadrën përpara kryeministrisë. Një shkëlqim ky që duket ka zbehur edhe vetë Bashën në disa raste. Por ky protagonizëm i Spahiut, duket se ka irrituar edhe militantët e PD-së, të cilët janë përplasur edhe fi

DEBATI i ashpër/ Blushi  Mesila Dodës: Ngatërrove Massimo Ranierin me Umberto Ranierin! Të pushuan nga puna! Doda: Ti je hajdut, vodhe protokollin e Ollbrajt!
  • 2016-07-14

DEBATI i ashpër/ Blushi Mesila Dodës: Ngatërrove Massimo Ranierin me Umberto Ranierin! Të pushuan nga puna! Doda: Ti je hajdut, vodhe protokollin e Ollbrajt!

Ben Blushi dhe Mesila Doda kanë shpërthyer në sulme dhe akuza ndaj njëri-tjetrit sot. E gjitha nisi për shkak të referendumit që presidenti të zgjidhet nga populli. Mesila Doda akuzoi pak ditë më parë deputetin Blushi se i ka vjedhur idenë, ndërsa sot kanë shpërthyer ndaj njëri-tj

Kuvendi/ Ben Blushi rreplikon me Idrizin: Je në pushtet apo opozitë? Dje qimja e PD, sot fshesa e PS.
  • 2016-07-14

Kuvendi/ Ben Blushi rreplikon me Idrizin: Je në pushtet apo opozitë? Dje qimja e PD, sot fshesa e PS.

Deputeti i PS Ben Blushi dhe kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi kanë replikuar ashpër në Parlament gjatë seancës plenare. Ka qenë një debat i nisur më herët mes Blushit dhe deputetes së PDIU Mesila Doda, që ka vazhduar sërish kur në foltore doli Idrizi. Ky i fundit akuzoi Ben Blushin se k

Idrizi, Blushit: E ke nisur keq politikën e re. Reagon deputeti
  • 2016-07-14

Idrizi, Blushit: E ke nisur keq politikën e re. Reagon deputeti

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka sulmuar nga salla e Kuvendit deputetin Ben Blushi për nismën që ky i fundit ka marrë për votimin e Presidentit nga popullit. Idrizi tha se Blushi e ka nisur keq politikën e tij të re. “Kolegu im Blushi fatkeqësisht e ka filluar keq politikën e ti

Gjykata liron Ben Qimen, i shumë kërkuar në Itali
  • 2015-03-27

Gjykata liron Ben Qimen, i shumë kërkuar në Itali

Fier - Arben Isufaj i njohur me nofkën Ben Qimja i shpëton ekstradimit. Gjykata e Fierit ka vendosur të lirojë atë nga akuzat, duke mos pranuar kërkesën e Prokurorisë për ekstradimin e tij në drejtim të Italisë. Me këtë vendim, hiqet masa e sigurisë "arrest shtëpie" për 42-vjeçari

Ekstradimi drejt Italise i Ben Qimes Gjykata refuzon kerkesen
  • 2015-03-26

Ekstradimi drejt Italise i Ben Qimes Gjykata refuzon kerkesen

Tirane 26 mars 2015 NOAal- Kerkesa e bere nga Prokuroria per ekstradimin e Arben Isufaj drejt Italise i njohur ndryshe si Ben Qimja eshte refuzuar nga Gjykata e Fieritbr br Kjo gjykate ka rrezuar argumentet e Prokurorise cka ka bere qe organi i akuzes ti drejtohet Gjykates se Apelit ne Vlorebr br

Ekstradimi drejt Italisë i “Ben Qimes”, Gjykata refuzon kërkesën
  • 2015-03-26

Ekstradimi drejt Italisë i “Ben Qimes”, Gjykata refuzon kërkesën

Kërkesa e bërë nga Prokuroria për ekstradimin e Arben Isufaj drejt Italisë, i njohur ndryshe si “Ben Qimja” është refuzuar nga Gjykata e Fierit. Kjo gjykatë ka rrëzuar argumentet e Prokurorisë, çka ka bërë që organi