Rezultate te kerkimit per termin: +Beneventos

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] beneventos / docs[0] 51 / hits[0] 67 /
Benevento makth për Milanin, zhyt në krizë kuqezinjtë
  • 2018-04-22

Benevento makth për Milanin, zhyt në krizë kuqezinjtë

Shprehja i mbyturi të mbyt mund të jetë përshkrimi ideal i asaj që ndodhi sonte në San Siro, me Beneventon që pasi ra matematikisht në Serinë B, surprizoi Milanin ,duke e mposhtur me rezultatin 0-1. Ka mjaftuar një gol i Iemmellos në pjesën e parë, për skuadrën e de Zerbit, ndërsa m

Elvis Malaj, një shqiptar kandidat për çmimin Strega
  • 2018-04-20

Elvis Malaj, një shqiptar kandidat për çmimin Strega

Elvis Malaj një shkrimtar i ri shqiptar që jeton në Itali është një ndër pretendentët për çmimin e madh të letërsisë italiane Strega. Mes 12 kandidatëve për këtë çmim renditet dhe Malaj me librin Nga tarracë tuaj ju mund të shihni shtëpinë time. Në rend alfabetik, shkrimtarët

Juve-Napoli vijon sfida në distancë përpara duelit direkt, Fiore-Lazio spektakli i garantuar
  • 2018-04-18

Juve-Napoli vijon sfida në distancë përpara duelit direkt, Fiore-Lazio spektakli i garantuar

Dueli në distancë mes Juventusit dhe Napolit për titullin kampion në Serie A do të vijojë këtë të mërkurë me sfidat e javës së 33-të të kampionatit italian që do të shërbejnë si parapërgatitore për përballjen e drejtëpërdrejtë të së dielës. Pas suksesit bindës të Interi

Roma pret Fiorentinën e rilindur, Juvja përballë vendit të fundit
  • 2018-04-07

Roma pret Fiorentinën e rilindur, Juvja përballë vendit të fundit

Seria A vjen sot me 4 nga takimet e javës së 31-të, ku Roma po përgatitet për të pritur Fiorentinën. Verdhekuqtë vinë në këtë duel pas humbjes në mesjavë në Ligën e Kampionëve, përballë Barcelonës. Pothuajse i eliminuar, ekipi i Di Franceskos nuk ka rrugë tjetër përveç fitore

Show i Tribala, Juventusi mposht mes kontestimeve Beneventon
  • 2018-04-07

Show i Tribala, Juventusi mposht mes kontestimeve Beneventon

Juventusi zhvilloi një ndeshje me luhatje në fushën e Beneventos, megjithatë arriti të fitonte 2-4 mes polamikash për një 11-metërsh të fituar nga Higuain 15 minuta para përfundimit të kohës së rregullt, kur rezultati ishte mbërthyer në shifrat 2-2. Skuadra vendase, ku u aktivizua gja

Inter paralajmëron Milanin, Lazio bën detyrën ndaj Beneventos
  • 2018-03-31

Inter paralajmëron Milanin, Lazio bën detyrën ndaj Beneventos

Në prag të Pashkëve, por edhe derbit me Milanin, Interi konfirmoi se është rikthyer, pasi mposhti Veronën me rezultatin 3-0 në San Siro. Skuadra e Spaletit gjeti golin e avantazhit që në minutën e parë, me anë të kapitenit Mauro Icardi, ndërsa vetëm pak minuta më pas, ishte kroati Pe

Lista për Norvegjinë, Panucci surprizon me emra të rinj
  • 2018-03-16

Lista për Norvegjinë, Panucci surprizon me emra të rinj

Cristian Panucci bëri publike listën e futbollistëve që do të grumbullojë për miqësoren me Norvegjinë, që do të zhvillohet më 26 mars në Elbasan Arena. Përtej lajmit tashmë të njohur se nuk i ka dërguar ftesë Ledian Memushaj të Beneventos, trajneri italian befason me disa emra t