Rezultate te kerkimit per termin: +Benficas

Meta: total 131 / total_found 131 / time 0.000 / keyword[0] benficas / docs[0] 131 / hits[0] 152 /
No Pic available
  • 2019-04-11

E bujshme, Jovic refuzon Barcelonën!

Luka Jovic nuk do të transferohet te Barcelona në merkaton e kësaj vere. Edhe pse është dëshira e parë e blaugranave për të forcuar sulmin, pasi talenti serb shikohet si pasuesi ideal i Luis Suarez, në një intervistë babai i futbollistit ka nënvizuar djali i tij do ti thotë jo Barçë

Europa League/ Një derbi spanjoll dhe short i pamëshirshëm për Napolin
  • 2019-03-15

Europa League/ Një derbi spanjoll dhe short i pamëshirshëm për Napolin

Short i pamëshirshëm për Napolin e Carlo Ancelottit në çerekfinalet e Europa League. Të kaltrit në këtë raund do të kenë përballë Napolin në një finale të parakohshme për këtë kompeticion. Me shumë fat Chelsea që sërish nuk do të ketë një rival të denjë për tu përballur

Reali kërkon ti rrëmbejë Benficas talentin 18-vjeçar
  • 2019-02-20

Reali kërkon ti rrëmbejë Benficas talentin 18-vjeçar

Futbolli portugez po njeh një brez të ri me talente dhe një prej tyre konsiderohet si Ronaldo i ardhshëm. Bëhet fjalë për 18-vjeçarin Jota të Benficës, i cili ka një klauzolë largimi 30 milionë euro dhe menjëherë Real Madridi është hedhur në sulm duke ofruar 18 milionë euro, por q

No Pic available
  • 2019-02-11

Barcelona zgjedh sulmuesin serb për partner të Messit e Dembele

Barcelona zgjedh sulmuesin e së ardhmes. Ai është talenti serb Luka Jovic i cili konsiderohet si pasuesi ideal i Luis Suarez nga drejtuesit e Barçës. Sulmuesi i Frankfurtit, i cili është në pronësi të Benficas po shkëlqen me skuadrën e drejtuar nga trajneri Adi Hutter teksa në këtë se

Për Mourinhon është vetëm Reali: Nuk shkoj në Portugali
  • 2019-01-11

Për Mourinhon është vetëm Reali: Nuk shkoj në Portugali

Josè Mourinho është gati të nisë një aventurë të re. Special One është liruar përfundimisht nga çdo detyrim kontraktual me Manchester United, klubin anglez që vendosi ta shkarkonte nga detyrë 18 dhjetorin e shkuar. Portugezi ka pranuar të marrë në total 15 milionë paundë, për të

Robben: Nuk shkoj në Kinë, mund të mbyll karrierën nëse
  • 2018-12-11

Robben: Nuk shkoj në Kinë, mund të mbyll karrierën nëse

Arjen Robben në një intervistë ka folur për vendimin e tij për tu larguar nga Bayerni në fund të këtij sezoni ndërsa ka zbuluar edhe disa detaje mbi të ardhmen e tij. Jam menduar gjatë por mendoj se në fund kam bërë zgjedhjen e duhur, duhet të mendoj për të ardhmen time, megjithatë

Portierët dhe historia e rrallë e dyshes Oblak-Ederson!
  • 2018-09-22

Portierët dhe historia e rrallë e dyshes Oblak-Ederson!

Në kohët e futbollit modern portieri është shndërruar në pikë kyçe për çdo skuadër, pasi nëse dëshiron të arrish te suksesi gjithçka fillon nga porta. Nëse ke mes shtyllave ke një portier që të eviton tre apo katër gola të sigurtë për ndeshje, atëherë edhe trajnerët e kanë