Rezultate te kerkimit per termin: +Bengazi

Total: 693
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.992Z

Bengazi, liron pengjet iraniane

Raportet nga Libia thonë se shtatë punëtorë iranianë që janë marrë pengje në Bengazi, janë liruar. Shtatë personat që punonin për Gjysëmhënën e Kuqe, janë rrëmbyer nga persona të panjohur në muajin k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.024Z

Çfarë ndodhi në Bengazi?

Një vështrim mbi hetimin në Uashington të sulmeve në Bengazi, të Libisë, tre vjet më parë, që vranë katër amerikanë, përfshi ambasadorin Chris Stevens. Çfarë ndodhi në Bengazi? Sulmi mbi kompleksin diplomatik amerikan në qytetin port të Mesdheut në Libi ka ndodhur më 11 shta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.079Z

Përleshje në Bengazi

Përleshje të dhunshme në një manifestim përmes të cilit kërkohej gjysmë-autonomi për territorin në lindje të Libisë janë regjistruar në Bengazi, ku si pasojë një person ka humbur jetën.Dëshmitarët deklarojnë se një turmë që ngrinte parulla për gjysmë-autonomi për rajonin Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.662Z

Sulmi në Bengazi, vritet ambasadori amerikan

Ambasadori amerikan Kristofer Stivens raportohet të jetë nje nga katër personat, që u vranë nga sulmi me raketa mbi konsullatën në Bengazi të Libisë. Më herët u tha se persona të armatosur kanë sulmuar konsullatën amerikane në qytetin lindor të Bengazit në Libi dhe i kanë vënë fl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.290Z

Hetimi per Bengazi

Gregori Hicks, zëvendësshefi i misionit në Tripoli të Libisë, gjatë dëshmisë së tij në Komisionin e Mbarëvajtjes në Dhomën e Perfaqesuesve për sulmet e 11 shtatorit 2012, tha se më shumë duhet të ishte bër&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.645Z

Australia thirrje qytetareve te largohen nga Bengazi i Libise

Australia thirrje qytetareve te largohen nga Bengazi i Libise E premte 25 Janar 2013 1010 p styletext-align justify p Australia thirrje qytetareve te largohen nga Bengazi i LibiseAustralia u ka bere thirrje shtetasve te vet qe menjehere te largohen nga Bengazi i Libise duke cituar nje kercen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.798Z

Mbyllet përkohësisht aeroporti në Bengazi

Libia ka mbyllur përkohësisht hapësirën ajrore të saj mbi Bengazi për shkaqe sigurie.Zëvendësministri i Transportit Favzi Beltamr ka thënë se të gjitha fluturimet për dhe nga qyteti lindor u pezulluan të premten, për shkak të të shtënave që u dëgjuan në afërsi të aeroportit.Ai

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama