Rezultate te kerkimit per termin: +Benjamin +Netanjahu

Total: 877
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.015Z

Benjamin Netanjahu: Irani duhet të kërcënohet ushtarakisht

Gazeta ShqipKryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu është ka deklaruar se një kërcënim ushtarak i fortë dhe i besueshëm është i nevojshëm për ta parandaluar Iranin nga zhvillimi i një arme bërthamore. Duke folur të dielën në Jerusalem, Natanjahu tha se sanksionet ndërkombëtare dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.678Z

Benjamin Netanjahu hedh poshtë kërkesën e OKB-së

Hamasi: Nuk do ta njohim kurrë ekzistencën e shtetit izraelit Thirrje urgjente për armëpushim humanitar në Rripin e Gazës ka qenë mesazhi i dhënë dje nga Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon. Dje, në një konferencë shtypi në Pallatin e Qelqtë në Nju Jork, pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.776Z

Dubait kërkon arrestimin e kryeministrit izraelit, Benjamin Netanjahu

Shefi i policisë së Dubait deklaroi se do të kërkojë arrestimin e kryeministrit izraelit, Benjamin Netanjahu dhe të kreut të agjencisë izraelite të zbulimit lidhur me vrasjen e një prej drejtuesve të Hamasit. Shefi i Policisë së Dubait, Dahi Khalfan Tamin, tha se është plotësisht i s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.934Z

Benjamin Netanjahu dhe pesha e një paqebërësi

Autori i Lajmit: Ethan BronnerJeruzalem — Përpara një muaji, Aluf Benn, një gazetar i gazetës së majtë izraelite “Haaretz”, shkroi një artikull që shokoi mjaft njerëz. Ai tha se kishte besim që kryeministri Benjamin Netanjahu, lideri i partisë së djathtë Likud, ishte shumë i int

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.127Z

Netanjahu-Livni Koalicion?

Benjamin Netanjahu, i paracaktuar per t'u bere kryeministri i ardhshem Izraelit dhe rivalja e tij ministrja e Jashtme Zipi Livni, kane zhvilluar nje takim te fshehte per formimin e mundshem te nje qeverie koalicioni, njoftuan mediat vendase. Drejtuesi i partise se djathte Likud, Netanjahu dhe ajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.376Z

Netanjahu vizite ne Uashington

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu javen e ardhshme viziton Uashigntonit. Netanjahu do te shoqerohet nga Ministri i Mbrojtjes, Ehud Barak I cili shtyu per nje afat te papercaktuar vizien e tij ne Spanje.Zyrtaret e larte izraelite pritet te diskutojne me Shte pine e Bardhe per Iranin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.767Z

Netanjahu fton Abasin

 Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, ka ftuar Presidentin e Autoritetit Palestinez, Mahmud Abas, në një takim për të arritur “paqe politike dhe ekonomike”. Lajmi është mirëpritur në botë. “E ftoj liderin e palestinezëve që të takohemi, në mënyrë që të a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama