Rezultate te kerkimit per termin: +Beograd

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.916Z

Beograd, plagosendy gjermanë

BEOGRAD- Policia serbe ka arrestuar Kristian Zivanovic nën akuzat se ka plagosur dy shtetas gjermanë. Një nga viktimat, Dominc Miller, gjendet në spital me plagë të rënda të shkaktuara me thikë, derisa personi i dytë i moshës së mitur, P. R., ka marrë lëndime të lehta. Ngjarja ka ndod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.029Z

Shqipja në Beograd

Marta Bllanusha, serbe nga Beogradi, është studente e Gjuhës shqipe në Katedrën e Albanologjisë, në Universitetin e Beogradit. Bllanusha, e cila është afër përfundimit të studimeve katërvjeçare, edhe pse ka qenë vetëm njëherë në Prishtinë, flet gjuhën shqipe pastër, sipas rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.555Z

Presidenti malazez në Beograd

Beograd - Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviç, mbërrin për një vizitë zyrtare në Beograd. Takimi me homologun e tij serb Boris Tadiç, shënon normalizimin e marrëdhënieve të tensionuara serbo-malazeze për shkak të Kosovës. Raportet mes Podgoricës e Beogradit zyrtar u acaruan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.282Z

Kuqezinjte mberrijne ne Beograd

brbrKombetarja shqiptare e futbollit ka mberritur ne Beograd ne prag te takimit te trete eliminator te evropianit kunder Serbise ne Grupin I Ne aeroportin Nikola Tesla ne fakt ka patur shume gazetare vendas dhe nje prezence shume e madhe e forcave policore Gjithcka ka qene ne kuadrin e operacionit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.640Z

Solana emëron përfaqësuesin në Beograd

Beograd - Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Havier Solana, ka vendosur të emërojë Peter Sorensen, si Përfaqësuesin e tij Personal në Beograd. “Do të jetë përgjegjësi e Sorensenit të përfaqësojë Solanën në Beograd në kontekstin e nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.792Z

Putini ne Beograd

Rusia mbeshtet dialogun mes Prishtines dhe Beogradit dhe shpreson qe udheheqja serbe ta perfundoje me sukses kete proces theksoi kryeministri rus Vlladimir Putin pas takimit ne Beograd me presidentin serb Boris Tadiq dhe autoritetet e tjera serbe. Sipas tij eshte e drejte sovrane e popullit serb qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.055Z

Gjithqysh në Beograd

Ballistët janë zhgënjyer pasi udhëheqësit e Shkëndisë dhe Partizanit kanë rënë dakord që dy ndeshjet mes tyre të zhvillohen pa tifozë mysafirë. Megjithatë, simpatizuesit tetovarë thonë se do t’ia mësyjnë Beogradit, edhe pse frikësohen se mund të pengohen për të hyrë në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama